Buzdolabı evimizin, iş yerimizin, ofisimizin, kısacası yaşamımızın en temel eşyalarından birisidir. İhtiyacımıza göre No Frost, Derin dondurucu, Kombi tipi, İnox Buzdolabı, Dar Buzdolabı, Geniş Buzdolabı, A sınıfı, A+ Buzdolabı tiplerinden birini tercih edeceğiniz zaman neye göre tercih yapacağınız ve hangi markayı tercih edeceğiniz konusunda sizlere bir kaç ipucu vermek istiyoruz.

Tasarım, beyaz eşya alacağınız zaman en önemli etkenlerden birisidir. Alacağınız buzdolabı şekil ve renk olarak size hitap ediyorsa iç kısmı da hoşunuza gittiyse almak isteyeceksinizdir. Ancak bize sorarsanız hemen karar vermeyin. Öncelikle sizin için en önemli nokta ne bunu tespit edin. Bütçe mi? Yoksa dayanıklılık mı? Eğer bütçe sizin için en önemli etkense, yani ucuz bir buzdolabı alıp bir kaç sene kullanacaksanız ikinci el buzdolabı da alabilirsiniz. İkinci el buzdolabı alan yerler gezilerek temiz, sağlam ve garantisi devam eden pek çok buzdolabı bulabilirsiniz. Ancak sıfır veya spot ucuz bir buzdolabı alacaksanız derin dondurucu, dar bir dolap işinizi görecektir. Bunun için Regal, Altus, Vestel, Finlux, İndesit, Ariston veya marketlerde satılan markalar tercih edilebilir.

Eviniz için sağlam, geniş ve daha detaylı bir model isterseniz çok farklı seçeneklerde buzdolapları için Arçelik, Bosch, Siemens, Profilo, Beko, Vestel gibi markaların buzdolabını alabilirsiniz. Cam raflı olması, et ve meyve sebze haznesinin olması, sıfır derece çekmecesinin olması ayrıca kahvaltılık bölmesinin olması içinin Led aydınlatmasının olması tercihinizi etkileyecek detaylardır.

Yedek parçasının çabuk bulunması, servis ağının geniş olması ve güven veren bir markanın ürünü olması sizin için avantaj olacaktır. Sıfır da olsa ikinci el de olsa buzdolabı alacağınız zaman bu püf noktalara dikkat etmelisiniz.

Buzdolabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

2022 Buzdolabı Fiyatları

Buzdolabı Neden Soğutmuyor, Ne Yapmalıyım?

Buzdolabı Neden Ses Yapar?

Kombi Buzdolabı Nedir, Kullanışlı Mıdır?

Low Frost ile No Frost Buzdolabı Arasında Ne Fark Var?

Buzdolabı Kapağı Kapanmıyorsa Ne Yapmalı?

Buzdolabı Neden Patlar?

No Frost Buzdolabı ile Derin Dondurucu Arasındaki Fark

Buzdolabınızda Kalmış Et Kokusu Nasıl Gider?

Low Frost Ne Demek?

 

Bizi Takip Edin
2022-07-06T18:14:00+03:0020 Ağustos 2017|0 Yorum

Yorum Yap