Yağmurdan etkilenmeyen bahçe mobilyası türleri neler sorusu yazlıkçılar veya büyük bahçesi olanlar tarafından çok sorulmaktadır. Bahçelerinizde veya açık alanlarda kullanacağınız mobilyaların hava olaylarından özellikle de yağmur ve kardan etkilenmemesi çok önemlidir. Ürünün içine işleyen kar veya yağmur suyu zamanla çürümeye sebep olmakta, eşyalarınızın ömrünü kısaltmaktadır.

Bahçe mobilyası alanlar, yağmurdan etkilenmeyen modeller almak isterken hangi modelleri satın almaları gerektiğini bilmeyebilir. Paranızın tam karşılığını alıp uzun süre kullanabilmek için doğru değerlendirme yapmalı, satıcılara da danışılmalı. Hangi malzemeden üretilen bahçe mobilyalarını tercih etmelisiniz, uzun ömürlü malzemeler hangileridir bunlardan bahsedeceğiz.

Bahce-Mobilyasi-Alan-Firmalar

Bahçe mobilyası alan firmalar

Teak Ağacı Bahçe Mobilyası

Akla ilk gelen, en çok bilinen ve tavsiye edilen tür Teak ağacı bahçe mobilyası modelleridir. Bu özel ağacın içinde bulunan yağ keseleri sayesinde yüksek güneş ısısından etkilenip kuruyup kırılmamaktadır. Ancak her teak ağacı aynı değerde olmayıp kalite kalite farklılık göstermektedir. Ağacın kalitesi arttıkça fiyat da artacağı için piyasadaki teak ağacı bahçe mobilyası modelleri genelde 2. veya 3. sınıf kalite ağaç kullanılmaktadır. Teak ağacı bahçe mobilyası bakımı yapılırsa çok uzun süre problemsiz kullanılabilir.

Kaliteli teak ağacı modelleri için tıklayabilirsiniz.

Rattan Bahçe Mobilyası

Kestane, bambu ve rattan ağaçlarından üretilen modellerdir. Rattan bahçe mobilyası modelleri açık alanda yağmurda, güneşte, karda hemen hemen tüm alanlarda kullanılabilmektedir. Rattan nedir, rattan mobilyanın özellikleri nelerdir bundan kısaca bahsedelim.

Antibakteriyel özellikli, küf tutmayan, kolay temizlenebilen, Avusturya, Afrika ve Asya’nın tropikal bölgelerinde yetişen rattan ağacından üretilen mobilyalardır. Doğal yapısı sebebiyle kolaylıkla bükülüp örülebilir. Sentetik rattan dan üretilmekte ve el işçiliği ile örülmektedir. Özetle dış mekan kullanımı için ideal bir malzemedir.

Bambu Bahçe Mobilyası

En çok bilinen modellerden biri olan Bambu bahçe mobilyası suya dayanıklı mı, yağmurdan etkilenir mi? Halk arasında bambu deyince yağmurdan kardan etkilenmez algısı vardır. Bambu mobilya suya dayanıklı bir yapıya sahip olsa da yoğun yağmur veya kar altında uzun süre bırakılmamalıdır. Eğer yoğun suya maruz kalırsa çok fazla temizliği yapılmalı, bu esnada hafif nemli bez kullanılmalıdır.

Çok karıştırıldığı için bambu ile rattan mobilya arasında ne fark vardır sorusunu da cevaplamak istiyoruz. Bambu malzemenin düğüm yerleri dolu olduğu için esnese de bükülmez. Ancak rattan mobilyası hem esner hem bükülür bu sayede daha çok tercih edilir.

Alüminyum Bahçe Mobilyası

Dış mekanlar veya bahçelerde alümünyum malzeme tercihi gittikçe artmaktadır. Bahçelerde alümünyum malzeme çok tercih edilmese de özellikle cafelerde, restoranlarda kullanılmakta, paslanma yapmadığı için ilk akla gelen türlerden olmaktadır. Yapı marketlerde ve toptan mağazalarda kolay bulunabildiği için yavaş yavaş kullanımı yaygınlaşmaktadır.

Alüminyum malzeme kullanırken çok daha rahat davranabilirsiniz. Yağmur ve kar gibi tahribat gücü yüksek doğa olaylarına karşı son derece dayanıklı ve ağır kişilerin oturmasına aldırmayan malzemenin fiyatı da çok yüksek değildir.

Plastik Bahçe Mobilyası Modelleri

Plastik Bahçe Mobilyası Modelleri

Sentetik Rattan Mobilya

Rattana benzeyen plastik malzemenin demir veya alüminyum iskelet üzerine giydirilmesi şeklinde yapılan ürünlerdir. Plastik rattan demir malzeme üzerinde giydirilirse yağmur veya kar altında kaldığında paslanır. Alüminyum daha pahalı bir malzeme olduğu için maliyet düşürmek adına demir üzerine giydirme daha çok tercih edilse de uzun süre kullanmak isterseniz iç malzemesi demir tercih edilmemelidir.

Plastik Bahçe Mobilyası

Pastik bahçe mobilyası dış mekan kullanımına en uygun, en ucuz malzemelerdir. Bildiğiniz gibi plastik en ucuz malzemedir ve tedarik edilmesi kolaydır. Plastik bahçe mobilyası modelleri genelde tek parça olarak üretilse de demonte olanları da mevcuttur. Bu malzeme yağmura ve kara karşı dayanıklı olsa da aşırı güneşte tutulmamalıdır. Güneşte belirli oranda gevşeyebileceği için kısa sürede kırılıp dengesiz bir hal alabilir.

Umut Spot olarak müşterilerimize sıfır veya ikinci el bahçe mobilyası satışı yaptığımız gibi alım da yapıyoruz. Elden çıkarmak istediğiniz, aileniz için fazlalık durumda olan rattan, teak ağacı masa sandalye, salıncak, oturma grubu, üçlü koltuk, ikili koltuk, bank gibi ürünlerinizi satabilirsiniz. Bahçe mobilyası satmak, fiyat teklifi almak veya sorularınızın cevaplarını öğrenmek için 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin
2024-03-25T19:26:22+03:003 Nisan 2022|0 Yorum

Yorum Yap