2. ikinci el klima satmak istiyorum diyorsanız, güvenilir bir yer arıyorsanız doğru yerdesiniz. efendim. 2.el klima kime satılır, klima satmak için fiyat almak istiyorum, 2.el klima alanlar nerede gibi sorularınızın cevapları da yazımızın içinde olacak.

2.el klima alan yerler olarak ekibimizi arayıp satacağınız klima için fiyat teklifi alabilirsiniz. Yaz aylarının olmazsa olmazı olan klimalar zamanı geldiğinde yerini yenisine bırakabilmektedir. Yeni klima satın almak demek eskisini satabileceğiniz bir klimacı bulmanız gerek demektir. Tam da bu noktada biz devreye giriyor, adresinize gelerek klimanızı kısa sürede demonte ediyor, ödemesini yaparak satın alıyoruz. Yazımızın devamında 2.el klima alan alanlar ile ilgili bilmek isteyeceğiniz her şeyi ana başlıklar halinde anlatacağız.

2. İkinci El Klima Nasıl Satılır?

2. el klima satılırken belirli bir yol izlenir ve fiyat teklifi alarak hemen satılır. Markası ve modeli ne olursa olsun ikinci el veya sıfır klima satacağınız zaman bizleri 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzdan arayarak satabilirsiniz. Ya da bu numaraya klimanızın fotoğraflarını göndererek ön bilgi almamızı sağlayabilirsiniz.

Sizlere klimanızın markasına ve modeline göre en yüksek fiyatı veriyor, anlaşma olması halinde ise aynı gün içinde adresinizden nakit olarak teslim alıyoruz. Bizim için önemli olan cihazınızın mutlaka çalışır durumda, sağlam olmasıdır.

Klima-Satmak-İstiyorum

Klima satmak istiyorum

İkinci El Klima Neye Göre Fiyatlandırılır?

İkinci el klima alan firmalar size cihazınız için fiyat teklifi verirken belirli kriterlere dikkat eder. Siz de bilirsiniz ki her cihazın aynı fiyattan alınması mantıklı ve adaletli olmayacaktır. Şimdiki başlıkta ikinci el klima satmak istiyorum diyen ürün sahibinin eşyasını neye göre satın alıp fiyatlandırdığımızı maddeler halinde sıralayacağız.

Isıtma Soğutma Kapasitesi

2. ikinci el veya spot klima alacağımız zaman cihazın markasına modeline, özelliklerine ve ısıtma / soğutma kapasitesine göre fiyat veririz. Klimaların soğutma ve ısıtma kapasitesi Btu cinsinden ölçülür. 7000 btu dan başlayarak 48.000 btu ya bazı modellerde biraz daha üzerinde kapasitelere ulaşırlar. Kapasitesi büyük olan klima doğal olarak daha yüksek fiyattan alınır.

Marka

İkinci el klima alan yerler için marka çok önemli bir etkendir. Mitsubishi, Alarko, Daikin, Samsung, Bosch, Carrier, Beko, Lg, Bosch, Arçelik, Vestel gibi bilinen markaların klimaları daha hızlı satıldığı için daha yüksek fiyattan satın alınır. Çünkü kullanıcılar bu markaların cihazlarına güvenmekte, kullanırlarken yedek parça ve servis sıkıntısı yaşamamaktadırlar.

Bu markaların dışında kalan ancak kalitesini ispatlamış, beğenilen markalar da yok değil. Midea, Regal, Siemens, Demidöküm, Airfel, Airtech, Sigma, Profilo, Dijitsu da örnek olarak verilebilir. İçlerinden en pahalı olana yönelmek yerine ihtiyacınız olanı tercih etmenizi öneririz.

İnverter Mı Değil Mi?

İnverter klimalar elektrik birim fiyatlarının gitgide arttığı bu dönemde daha fazla aranıp tercih edilir oldu. Bu teknolojiye sahip klimalar normal on off klimalara göre daha yüksek fiyattan satın alınır. Çünkü inverter klimalar daha yüksek performans verir ve daha az elektrik harcar ve sessiz çalışırlar. İnverter klima nasıl çalışır, ne kadar elektrik harcar daha detaylı bilgi almak için tıklayın; İnverter klima nedir?

Demonte Edilecek Mi?

Demonte edilmesi yani klimanızın yerinden sökülmesi işlemi arkadaşlarımız tarafımızdan yapılırken size en ufak bir zahmet verilemez. Eğer klimanızı daha önce yerinden söktürdüyseniz klimanız kısmi kontrol edilerek sizlere itimat edilerek alınır.

Ne Tür Klima Olduğuna Bakılır

Klimalar split klima, kaset tipi klima ve salon tipi olarak 3 e ayrılır. Salon tipi klima ve kaset tipi klima daha çok cami, iş yeri, spor salonu gibi büyük alanlarda kullanılır. Split klima ise ev tipi klimadır. İkinci el salon tipi klima alımı da aynı kriterlere göre yapılır. Bunlar içinden sadece kaset tipi klima zor satılan pek tercih edilmeyen türdendir. Hem salon tipi hem de split klima değerli ve yüksek fiyattan satın alınır.

Nerelerden Klima Alıyoruz?

Bizim için ürünün nereden alınacağından çok maliyeti önemlidir. Yani çok uzak mesafeden arayıp ikinci el klima satmak istiyorum diyen müşterimizin klimasını maliyetleri kurtardığı sürece satın alabiliyoruz. Anadolu Yakası veya Avrupa Yakası ayrımı yapmadan hemen hemen her ilçeden alım yapabiliyoruz. Ekibimiz kendi aracımızla adresinize kadar gelerek ürünlerin demonte edilmesi işlemlerini hallediyorlar.

Klima Alırken Demonte İşlemlerini Kim Yapıyor?

Umut Spot olarak uzman bir ekiple çalıştığımız için kısa süre içinde duvardan söküyor, size hiçbir zahmet vermiyoruz. Klimanız ne kadar zor konumda olursa olsun gerekli alet edevatımız olduğu için zorlanmıyoruz. Bazı müşterilerimiz daha önce demonte ettirdiği klimaları satmak isteyebiliyor. Bu tarz ürünlerin alımı daha zahmetsiz olduğu halde çalışıp çalışmadığını görmek için deneyemediğimiz için dezavantaj oluştursa da size güvenerek alım yapıyoruz.

İstanbul’un neresinde olursanız olun ikinci el klima, split klima, salon tipi klima veya sıfır klima satacağınız zaman bizleri arayabilirsiniz. İkinci el klima alanlar olarak bizlere sormak istediklerinizi yada eşyalarınızın değerini öğrenmek için arayıp bilgi alabilirsiniz.

Bizi Takip Edin
2024-05-07T23:43:46+03:007 Mayıs 2017|0 Yorum

Yorum Yap