Yeni evliler veya eşyasını yenilemek isteyenler yatak odası takımı alırken nelere dikkat edilmeli başlıklı yazımızı dikkatle okumalı. Evinizin en önemli eşyalarından olan yatak odası, satın alırken en çok dikkat etmeniz gerekendir. Çünkü gece rahat bir uyku ancak ferah ve kaliteli bir yatak odası takımından geçer.

Sıfır yatak odası alanlar genelde yeni evlenen çiftler oluyor. Yeni ev dizmenin verdiği heyecanla, aklınıza kazıdığınız modeli alacak olmanın verdiği hevesle alışveriş yapmayın. İhtiyaçlarınızı doğru tespit etmeli, ergonomi ve modülerliği önemsemelisiniz. Bu konuda size yardımcı olabilir, yatak odası modelleri içinden hangilerini tercih etmelisiniz sorusuna karşılık fikirler verebiliriz.

Yıllardır sıfır ve spot eşya piyasasında aktif hizmet veren ekibimiz en iyi yatak odası markaları ve en uygun yatak odası fiyatları konusunda da söyleyeceklerimiz var. İsterseniz hemen yazımıza geçelim. İşte başlıyoruz.

Yatak-Odasi-Alirken-Nelere-Dikkat-Etmelisiniz

Yatak odası almadan önce dikkat edilmesi gerekenler

Tarzınıza Uygun Olan Bir Model Tercih Edin

Siz nasıl birisiniz, nasıl bir yaşam tarzınız var, ne tür hayatı benimsiyorsunuz bunlar yatak odası modelini seçerken çok önemli unsurlar. Minimalist bir insan mısınız? Modern tarzdan mı hoşlanıyorsunuz? Yoksa klasik mi seversiniz? Seçeceğiniz yatak odası ne kadar içinize sinerse kendinizi o kadar iyi hisseder, yatağınızda o kadar huzurlu uyursunuz. Yapılan araştırmalar insanların beğenmedikleri mobilyalar içinde kendilerini iyi hissetmediklerini, dolayısıyla daha gergin olduklarını ortaya koymaktadır. Dolayısıyla sizi yansıtan bir model hem iyi hissetmenizi buna bağlı olarak yatak odanızda daha kaliteli vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

İstikbal Yatak Odası Modelleri için tıklayabilirsiniz.

Her Zaman Kaliteden Yana Olun

Bu konu çok önemli. Yatak odası takımı alırken nelere dikkat edilmeli sorusunda ısrarla üzerinde duracağımız madde kalite maddesidir. Yatak odası fiyatları çok yüksek olduğu için satın aldığınız bir ürün uzun yıllar aynı kondisyonda kullanabileceğiniz kalitede olmalıdır. Kısa sürede yıpranan, formunu kaybeden, sararmalar veya esnemeler olan takımlar hem moralinizi bozacak hem de yaşam kalitenizi etkileyecektir. Kaliteli mobilya nasıl anlaşılır bunun cevabını da satın alacağınız markanın satış temsilcisinden alabilirsiniz.

İhtiyaçlarınızı Doğru Belirleyin

Size nasıl bir takım lazım bunu iyi tespit etmelisiniz. Özellikle elbise dolabını seçerken kıyafetlerinizin ve nevresim, yorgan kullanım sıklığınızın önemi çok büyük. Eşiniz veya siz sürekli takım elbise veya gömlek giymek zorundaysanız bol askılığı olan bir model tercih edebilirsiniz. Böyle bir zorunluluk yoksa, günlük kıyafetler kullanıyorsanız çekmecelerin ve rafların fazla olması gerekir. Eğer yatak veya yorgan yüklemeniz gerekiyorsa daha derin, raf aralıkları yüksek bir dolap almalısınız.

Odanızın Boyutlarına Uygun Bir Takım Alın

Odanızın boyutlarını, ölçülerini almadan alışverişe çıkmayın. Unutmayın hiçbir satıcı sizin ihtiyacınızı sizden daha iyi tespit edemez. Yatak odası alırken nelere dikkat edilmeli diyorsanız ölçü konusunu asla es geçmemelisiniz. Dolabınızı koyacağınız yere olması gerekenden daha derin veya geniş bir dolap alırsanız bu sizin için kabus olabilir. Ya da yatağınızı koyacağınız yere daha geniş bir baza/karyola alırsanız tüm odanın düzenini bozabilirsiniz. Şunu unutmayın ki sıfır yatak odası satan yerler sattıkları ürünü nedeni ne olursa olsun geri almayacaklardır. Bu da sizin için önemli bir maddi kayıp demektir.

Güven Veren Bir Marka Tercih Edin

Yatak odası alırken hangi marka tercih edilmeli bu konuya da değinmek istiyoruz. Uzun yıllar mobilya sektöründe faaliyet gösteren, kendisini kalite olarak kanıtlamış bir markadan ürün almak size kendinizi güvende hissettirecektir. Özellikle sürgülü dolap ve kapaklı dolap kullanımlarında, bazaların açılıp kapanmalarında zamanla sorunlar yaşanabiliyor. Böyle durumlarda size servis ve yedek parça desteği sağlayabilecek bilinen bir marka seçmek iyi bir fikir. Marka bir yatak odası takımı almak elbette bütçeyle alakalı ancak en azından satın aldığınız ürünün garanti şartlarını iyice araştırarak almanızı tavsiye ederiz.

Doğtaş Yatak Odası modelleri için tıklayabilirsiniz.

Sürgülü Dolap Mı Kapaklı Dolap Mı?

Kapakli-Mi-Surgulu-Elbise-Dolabi-Mi

Kapaklı mı sürgülü mü almalısınız?

Son zamanlarda kapaklı yatak odası dolapları daha çok tercih edilse de yer sıkıntısı olanlar için sürgülü dolaplar tercih sebebi olabiliyor. Özellikle yatağı ve dolabı arasında fazla mesafe olmayanlar için sürgülü dolap hayat kurtarır. Özellikle son dönemde evlerin daralıp küçülmesi maalesef size seçim şansı bırakmıyor. O yüzden kapaklı mı sürgülü mü sorusunda sizin tercihinizden çok odanızın size sunduğu alan önem kazanıyor.

Renk Seçerken Dikkatli Olun

Seçeceğiniz renk yatak odası alırken nelere dikkat edilmeli konusu için çok önemli. Kasvetli, koyu renklerden ziyade açık renkli, içinizi açacak, enerji verecek tonları seçmenizi öneririz. Tek renk seçeceğiniz gibi farklı renkleri doğru şekilde kombin edebilirsiniz de. Ancak renklerin uyumuna dikkat etmeli, fazla birbirine karıştırmamalısınız. Yatak odanız çok iyi ışık alan bir konumdaysa hafif koyu renkler tercih edilebilir ancak böyle bir durumda bile bazı açık renklerle mutlaka kombin yapmanızı öneririz.

Karyola Mı Baza Mı?

Kendiniz için en iyi yatak odası modeli hangisi diye düşünürken baza ve karyola detayını da atlamamalısınız. Son zamanlarda karyola modası rüzgarı esse de depolama alanı bakımından baza her zaman büyük avantaj sunmaktadır. Altı bazalı veya çekmeceli olan karyola modelleri olsa da bunların zamanla ses yaptığı konusunda şikayetler almaktayız. Eğer çocuklu bir aileyseniz, kalabalıksanız baza almak daha mantıklı olacaktır. Yatak odası takımı alırken nelere dikkat etmeli yazımızın sonuna gelmiş olduk.

Yıllardır 2. el eşya alım satım işiyle meşgul olan firmamız elinden geldiğince faydalı bilgiler sunmaya çalışmaktadır. Verdiğimiz bilgiler doğrultusunda sizin için en doğru yatak odası modelini seçeceğinizi düşünüyoruz. Sıfır yatak odası satın alırken Küçükyalı Spotçular Çarşısına, Modoko’ya, Masko’ya, Ikea’ya veya büyük markaların bayiilerine bakabilirsiniz.

 

 

Bizi Takip Edin
2023-12-01T01:09:28+03:001 Aralık 2023|0 Yorum

Yorum Yap