Gumus-Esya-Satmak-İstiyorum

Gümüş kaça satılır, Gerçek gümüş nasıl anlaşılır, Gümüş eşya alan yerler

Üsküdar gümüş eşya alanlar olarak kullanmadığınız, artık evinizde fazlalık duruma gelmiş gümüşlerinizi adresinizden nasıl satabileceğinizi anlatacağız. 925 ayar gümüş fiyatı ne kadar, gümüş nasıl satılır, gümüş alanlar nerede, gümüşün gramı ne kadar gibi sorularınız da cevaplarını bulacak. Sizin de elden çıkarmak istediğiniz, bunu yaparken de güven duymak istediğiniz bir firma ihtiyacınız mı var? Biz bunun için varız . Talep eden, gümüş satmak istiyorum diyen herkese İstanbul ilçelerinin tamamında hizmet veriyoruz. Yazımızı paylaşmamızdaki amaç da bu hizmeti nasıl sağladığımızı size anlatmaktır.

Çünkü gümüş eşya alanlar olarak yıllardır gümüş aldığımız insanların çoğunun süreç ile ilgili hiçbir bilgisinin olmadığını gördük. Süreci bilmemeniz art niyetli kişiler tarafından suistimal edilebilir. Bu da gümüşlerinizi değerinin çok altında satmanıza sebep olur. En çok sorduğunuz soruları ana başlıklar halinde toplayıp altına da cevaplarını sıraladık. Böylece hem akılda kalıcı hem de daha kolay anlaşılır olacağını düşündük. İsterseniz hemen başlayalım.

Üsküdar Gümüş Eşya Alanlar Nasıl Hizmet Verir?

Nasıl hizmet verdiğimiz konusu işin açıklanması gereken ilk adımıdır. Diyelim ki evinizde gümüş olabileceğini düşündüğünüz ancak olup olmadığı konusunda net fikrinizin olmadığı bazı eşyalar var. Yapmanız gereken şey çok basit. Bu eşyaların fotoğraflarını 0533 493 33 90 numaralı telefonumuza fotoğraflarını göndermeniz yeterli. Eşyalarınız eğer gerçek gümüş ise sizden randevu talep ederek müsait olduğunuz gün ve saatte Üsküdar ilçesindeki adresinize geliyor, satacağınız eşyalarınızı tek tek inceliyoruz.

800 ayar olanlar ayrı, 900 ayar olanlar ayrı 925 ayar olan gümüşler ayrı ayrı tasnif edilip beraberimizde getirdiğimiz hassas terazi ile tek tek tartılıyor. Daha sonra toplam ağırlıkları o günkü gümüş fiyatı üzerinden çarpılarak size ödeme yapılıyor. Bunu bir örnekle açıklamak daha iyi anlaşılmasına yardımcı olacaktır.

Örneğin Üsküdar gümüş eşya alanlar için bizi aradınız ve 925 ayar gümüş gondol veya gümüş tepsi satmak istiyorum dediniz. Ekibimiz sizden randevu alarak evinize geliyor ve gondolunuz tartıyor. Ağırlığı 2500 gram (2,5 kg) olsun. O gün 925 ayar gümüşün gram fiyatı ne kadar ise (5000 tl olarak düşünelim) 2,5 kg x 5000 = 12.500 TL ödeme yapılır. Gördüğünüz gibi size düşen sadece bizimle iletişime geçmek ve gümüşlerinizin fotoğraflarını gönderip bize randevu vermektir.

Gerçek Gümüş Nasıl Belli Olur?

Sahip olduğunuz ürün gerçek gümüş mü bunu biliyor musunuz? Pek çok insan bakır, demir veya kaplama olan eşyalarının gümüş olduğunu iddia ederek bizden fiyat teklifi vermemizi istiyor. Oysaki gümüş olmayan bir eşya için fiyat teklifi vermemiz mümkün değil. Eşyalarının gümüş olmadığını söylediğimiz pek çok müşterimiz bize kızsa da bu gerçeği değiştirmiyor. Hayal kırıklığına uğramamak için eşyalarınızın gerçek gümüş olup olmadığını önceden bilmeniz faydanıza olacaktır. Gerçek gümüş anlama yöntemlerinin bazılarını aşağıda sıralayalım.

 • Öncelikle gerçek gümüş üzerinde mutlaka ayar numarası yazar. Ürünün sağında solun, altında, içinde, kulpunda bir yerlerde küçük bir damga halinde 800 ayar, 900 ayar veya 925 ayar şeklinde bir damga bulunmalıdır.
 • Gümüş eşya üzerine gümüşsuyu dediğimiz nitrik asit uygulanarak da gerçek gümüş olup olmadığı anlaşılabilir. Objenin üzerini sivri bir madde ile çizin ve çizik yere bu suyu dökün. Eğer çizdiğiniz yer yeşile dönerse kaplama, gri olursa gerçek gümüştür.
 • Ürüne mıknatıs tutarak da fikir edinebilirsiniz. Ürüne mıknatıs yapışırsa demir veya çelik, yapışmazsa gümüştür diyebilirsiniz.
 • Elinizdeki ürünü bir kağıda hızlı hızlı sürtün. Eğer kağıt üzerinde siyah iz kalıyorsa elinizdeki gerçek gümüştür diyebiliriz.
 • Gerçek gümüş çok parlak olabileceği gibi kararmış da olabilir. Kararmış gümüş nasıl parlatılır bunu bilmek isterseniz konu ile ilgili yazımız için tıklayabilirsiniz.

Yukarıda saydığımız yöntemler kesin sonuç vermeyebilir. Elinizdeki eşyanın gerçek gümüş olup olmadığını kesin anlamak isterseniz Üsküdar gümüş eşya alanlar olarak size bir telefon kadar yakınız. Eşyalarınızın fotoğraflarını göndererek kısa süre içinde cevap alabilirsiniz.

Fiyat Teklifi Neye Göre Belirlenir?

Fiyat belirleme yöntemlerimizi de detaylı şekilde izah etmek istiyoruz. Bizi tercih etmenizi istememizin en önemli nedeni bu başlıkta yatmaktadır. Sizden ne tür gümüş alırsak alalım mutlaka hakkaniyetli şekilde fiyatlandırma yaparız. Eşyalarınızı ayar numarasına göre ayırıp tek tek hassas terazi ile tartar, gram/kg üzerinden fiyat teklifimizi sunarız. Bildiğiniz üzere satacağınız gümüşlerin değeri ayar numarasına ve ağırlığına göre belirlenir. En çok görülen ayar numaraları ise 800 ayar, 900 ayar ve 925 ayardır.

Üsküdar gümüş eşya alanlar olarak nakit satmak istediğiniz gümüşlerinizi 800 ayar, 900 ayar ve 925 ayar gümüş kendi arasında ayrı ayrı sınıflandırırız. Daha sonra bu gümüşler tartılır ve o günkü güncel piyasa değeri üzerinden ağırlığına göre fiyat verilir. Tek tek veya toplu satış yapabilirsiniz. Her türlü gümüş obje alımı esnasında bu yolu tercih ederiz. Eğer gümüşlerinizi almak isteyen kişi veya kişiler bu şekilde alım yapmaz, tartmadan kabaca fiyat teklifi verirse bilin ki bu doğru bir teknik değildir ve zarar etme ihtimaliniz çok yüksektir. Kıymetli eşya satacağınız zaman mutlaka işinin ehli, deneyimli firmaları tercih etmeniz gerekir.

Ayar Numaraları Ne Anlama Geliyor?

Gümüş obje üzerinde ayar numarası mutlaka yazar. En sık görülenleri 800 ayar gümüş, 900 ayar gümüş veya 925 ayar gümüştür. Bu numara obje içindeki gümüş oranını gösteren numaradır. Örneğin 925 ayar gondol objeniz var. Bu objeden %92.5 oranında gümüş %7.5 oranında farklı metaller var demektir. 800 ayar gümüşte ise %80 oranında gümüş 900 yarda ise %90 oranında gümüş var demektir. Doğal olarak en değerlisi 925 ayar gümüştür.

Sahip olduğunuz bazı eşyalar üzerinde ayar numarası yazsa da ürün kaplama olabilir. Kaplama gümüş ile gerçek gümüşü veya farklı bir metali birbirinden ayırmak uzmanlık işi olsa da bazı detaylara dikkat ederek siz de anlayabilirsiniz. Yukarıdaki başlıkta bu ipuçlarından bahsetmiş olsak da detaylı yazımızı okumak için tıklayabilirsiniz ; Gerçek gümüş nasıl anlaşılır?

Gümüş Nerelerde Kullanılır?

Gümüş pek çok farklı sektörde kullanılabilir. Bizim günlük hayatımızda obje, takı, süs eşyası olarak gördüğümüz gümüş aklınıza bile gelmeyecek farklı farklı sektörlerde kullanılabilmektedir. Bakalım gümüş bizim bilmediğimiz hangi sektörlerde de kullanılıyormuş

 • Dişçilik
 • Fotoğrafçılık
 • Ayna yapımında
 • Bilgisayar ve elektronik eşya üretiminde
 • Uzay sistemleri
 • Su saflaştırma
 • İlaç sanayii

Yukarıda da belirttiğimiz gibi hiç aklımıza gelmeyecek pek çok sektör gümüşten faydalanmaktadır. Bu da gümüşü değerli bir maden kılıyor. Son zamanlarda altından sonra en fazla yatırım yapılan maden halinde gelen gümüş gün geçtikçe de değerlenmektedir.

Ödeme ve Teslim Alma Nasıl Yapılıyor?

Üsküdar gümüş alanlar için bizi tercih etmeniz halinde hakkaniyetli fiyatlandırma yapılırken ödemenizi nakit alırsınız. Eft veya havale talep etmeniz halinde bunu da yapabiliriz. Fiyatta anlaşma sağlanması halinde ürünleri teslim almadan önce ödemeyi yapıyor, daha sonra alım yapıyoruz. Yani önce siz paranızı alıyorsunuz daha sonra biz ürünleri alıyoruz. Üsküdar Acıbadem, Ahmediye, Altunizade, Aziz Mahmud Hüdayi, Bahçelievler, Barbaros, Beylerbeyi, Bulgurlu, Burhaniye, Cumhuriyet, Çengelköy, Ferah Mahallesi, Güzeltepe, İcadiye, Kandilli, Kuzguncuk, Kısıklı, Kirazlıtepe, Kuleli, Küçük Çamlıca, Küçüksu, Küplüce, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Mimar Sinan, Muratreis, Salacak, Selami Ali, Selimiye, Sultantepe, Ünalan, Valide-i Atik, Yavuztürk, Zeynep Kamil mahallerinin hangisinde olursanız olun kapınıza kadar geliyoruz.

Umut Spot satın alma ekibi olarak sizinle tekrar tekrar pazarlık yapıp fiyat düşürmeye çalışmıyor, kesinlikle mağdur etmiyoruz. Gümüş nasıl satılır, 925 ayar gümüş kaç para, 900 ayar gümüş satılır mı gibi veya daha farklı sorularınız için bizi arayabilir, Facebook, Pinterest, İnstagram gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Size hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Bizi Takip Edin
2022-10-15T21:27:11+03:0019 Kasım 2017|0 Yorum

Yorum Yap