Statik-Buzdolabi-Nedir

Statik buzdolabı nasıl çalışır, Statik buzdolabı ne demek, Statik buzdolabı alınır mı

Statik buzdolabı ne demek şeklinde internet üzerinde pek çok arama yapılmaktadır. Statik buzdolabı nasıl çalışır, statik buzdolabı iyi mi, statik buzdolabı alınır mı gibi sorular da insanların merak ettiği diğer detaylardır. Biz de ikinci el eşya alım satım yapan bir firma olarak buzdolabı konusunda söz sahibi olabilecek deneyime sahibiz. Dolayısıyla merak ettiğiniz cevapları yazımızın ilerleyen satırlarında sıralayacağız.

Sıfır veya ikinci el buzdolabı alırken dikkat edilen en önemli kriterlerden biri statik mi no frost mu olacağıdır. İnsanlar tüketim yaparken bu kavramların neler olduğunu net olarak bilmedikleri için yanlış kararlar vermektedir. Beyaz eşya satan yerler çoğu zaman tüketicileri ellerindeki stokları eritecek şekilde yönlendirmekte, doğru üründen ziyade istediklerini satabilmektedirler. Umut Spot olarak 2022 beyaz eşya fiyatları yüksek seviyedeyken 2023 beyaz eşya fiyatlarının da yükseleceğini düşünüyoruz.  Madem bu kadar yüksek bedeller ödeyerek buzdolabı satın alacaksınız o halde en doğru kararı vermelisiniz. İşte merak ettiklerini ve cevapları

Statik Buzdolabı Nedir?

Statik buzdolabı nasıl bir üründür, ne demektir ilk aşamada bundan bahsedelim. Satın alacağınız buzdolabının diğerlerinden en büyük farkı çalışma prensibinden kaynaklanır. Statik buzdolabı karlanma yaparak soğutmaktadır. No frost buzdolabı üfleme yaparak soğuturken statik buzdolabı derin dondurucu kısmında ve günlük kullanım kısmında ince bir kar yaparak soğutmaktadır. Yeni nesil dolapların nerdeyse tamamı no frost teknolojisi ile üretildiği için ancak marketlerin kataloglarında gördüğünüz uygun fiyatlı bir kaç model dolap statik olarak üretilmektedir.

Statik Buzdolabı Nasıl Çalışır?

Statik buzdolabı çalışma prensibi bakımından basit bir düzeneğe sahiptir. Statik buzdolabının içinde bulunan kanallarda dolaşım halinde olan hava ilk aşamada kendisini soğutacak daha sonra buzdolabındaki ürünleri soğutacaktır. Dolabın içindeki soğumaya başlayan hava henüz soğumamış hava ile karşılaşacak bunun sonucunda donma ve karlanma meydana gelecektir. Statik buzdolabındaki karlanma bazen içindeki gıdalara da etki etmekte, onları da karlandırmaktadır.  Bu özelliğinden dolayı pek çok tüketici no forst buzdolabı tercih etmektedir.

No Frost Buzdolabı Nedir?

No frost buzdolabının ne olduğu adında saklıdır. No frost demek buzsuz, buz olmayan demektir. Bu dolapların içinde evaporatör adı verilen ayrı bir hazne bulunmaktadır. Bu hazneden çıkan buhar, kanallar sayesinde buzluğa ulaşır. Bir kaç dakika içinde oluşan buzlanmalar çözülür ve sağlıklı kullanım sağlanır. Statik buzdolabına oranla çok daha kullanışlı olan, daha az enerji tüketen no frost buzdolabı fiyat olarak biraz daha pahalıdır. Daha detaylı bilgi almak isterseniz konuyu detaylarına kadar indiğimiz yazımızı okuyabilirsiniz. ; No frsot ne demek, No frost nedir?

İkinci-El-Buzdolabi-Alanlar

İkinci el buzdolabı satmak istiyorum, Spot buzdolabı alanlar, Buzdolabı alan yerler

2022 Statik Buzdolabı Fiyatları

Son yıllarda beyaz eşya fiyatlarındaki artış hepimizin malumu. 2021 beyaz eşya fiyatlarına göre nedeyse iki katına çıkan rakamlar her markada aşağı yukarı aynı seviyelerde. Yerli yabancı pek çok marka statik buzdolabı üretmeye devam etmektedir. Bütçesi çok yüksek olmayan, sıfır buzdolabı için fazla bütçe ayırmak istemeyen herkes nispeten ucuz olan statik buzdolaplarına yönelir. Şimdi bu markaları ve fiyatlarını inceleyerek size sunacağız. Bakalım 2022 statik buzdolabı fiyatları ne seviyede

2022 Arçelik Statik Buzdolabı Fiyatları

Sadece buzdolabı değil tüm beyaz eşya, tv, klima ve küçük ev aletlerinde piyasa lideri olan Arçelik her ürün grubunda sıfır statik buzdolabı da bulunmaktadır. Yaygın servis ağı ve ucuz yedek parça ile eski ve yeni müşterilerinin gönlünde taht kurmuş durumda. Arçelik 3 farklı model statik buzdolabını satışa sunmaktadır. 257 Litre, 437 Litre ve 503 Litre şeklindeki modellerin hepsi son derece kullanışlı ve sağlamdır. Fiyatları ise 7500 TL, 10.000 TL ve 12000 TL şeklindedir.

2022 Vestel Statik Buzdolabı Fiyatları

Statik buzdolabı fiyatları konusunda iddialı olan bir diğer marka da Zorlu grubuna ait olan Vestel’dir. Vestel’de hem alttan donduruculu hem de üstten donduruculu statik buzdolabı çeşidi mevcuttur. Alttan donduruculu statik buzdolabı tek modeldir. Eni 60 cm boyu 185 cm olan dolabın toplam hacmi 340 litredir ve fiyatı 8600 TL dir. Üstten donduruculu statik buzdolabı kategorisinde 8 farklı model sunan Vestel’de fiyatlar 7000 TL den 13.699 TL ye kadar uzanmaktadır.

2022 Regal Statik Buzdolabı Fiyatları

Vestel’in alt markası olan Regal, statik buzdolabı üretiminde başı çeken markalardan biridir. Hem üstten hem alttan donduruculu buzdolabında statik ve no frost seçeneklerini sunan markanın beyaz veya gri seçenekleri de bulunmaktadır. Fiyat yelpazesi oldukça geniş olan markanın dolapları boy, en, renk ve hacim farklarına göre 6000 TL den başlayarak 9000 TL ye kadar çıkmaktadır. Statik buzdolabı almak istiyor, sıfır buzdolabı için yüksek bedeller ödemek istemiyorsanız Regal statik buzdolabı tercih edebilirsiniz.

2022 Altus Statik Buzdolabı Fiyatları

Altus statik buzdolabı satışında size tam 15 model sunmaktadır. Hem gri renk hem beyaz renk seçeneklerini bulabileceğiniz dolapların en küçüğü 250 litre iken en büyüğü 550 litredir. Koç grubuna ait olan markaya müşterilerin güveni de tam. Arçelik ve Beko yetkili servislerini kullanan Altus, ciddi yedek parça ve servis ağı sunmaktadır. En düşük fiyat 6500 TL den başlarken 9500 TL ye kadar çıkmaktadır.

Popüler markaların statik buzdolabı fiyatları ortalama olarak bu şekilde. Eğer no frost buzdolabı almanıza, o kadar bütçe ayırmanıza gerek ya da imkan yoksa düşünmeden statik buzdolabı alabilirsiniz. 2.el buzdolabı almak da bir diğer seçenek elbette. Umut Spot olarak spot veya ikinci el statik buzdolabı alı yapabiliyoruz. Siz ikinci el buzdolabı alarak bütçenizi korumak isterseniz 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizi Takip Edin
2022-10-09T21:35:11+03:004 Ekim 2022|0 Yorum

Yorum Yap