Plak Alan Yerler

Plak Alan Yerler

Özellikle Kadıköy ve Beyoğlu başta olmak üzere pasaj içlerinde ya da ara sokaklarında plak alan yerler görürsünüz. Plak tutkunları burayı ziyaret ederek ellerindekini satar veya başka bir tane satın alır. Ama buraya uğramadan geçmez, göz ucuyla da olsa tezgahları şöyle bir kontrol ederler. Eski eşya tutkusu, eskiye bir özlem ifadesi olan plaklar gerçek bir müzik tutkunuysanız ya da retro eşyaları seviyorsanız sizin de dikkatinizi çeker.

Siz de zamanında 33 lük yani long play veya 45 lik tutkunu olmuş ama zamanla bu tutkunuzu yitirmiş olabilirsiniz. Ya da aile büyüklerinizden size kalmış, bir kenarda bekleyen onlarca yüzlerce plak bir köşede bekliyor olabilir. Bunları daha fazla bekletmek yerine plak alanlar için bizimle iletişime geçerek kısa süre içinde satmaya ne dersiniz?

Yıllardır eski eşya alım satım işleri için aktif hizmet verdiğimizden insanların dinlemedikleri halde beklettikleri, unuttukları plakların heder olduğuna şahit olduk. Böyle yapmak yerine Anadolu Yakası veya Avrupa Yakası ayrımı yapmadan hizmet veren ekibimizi arayabilir, hemen satış yapabilirsiniz. Nasıl mı?

Eski Plak Nasıl Satılır?

Eğer elinizdeki eski plak size aile büyüklerinizden kaldıysa, siz satın almadıysanız muhtemelen değeri hakkında bilgi sahibi değilsinizdir. Bu da hata yapma yani değerinin altında satma ihtimalinizi güçlendirmektedir. Peki ne yapmalısınız? Merak etmeyin, 2.el plak alım satım işleriniz için ekibimizi tercih ederek en doğru şekilde fiyat teklifi alabilir, isterseniz hemen nakit satış yapabilirsiniz. Biraz da süreç hakkında bilgi verelim.

  • 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzun whatsapp hattına plaklarınızın fotoğraflarını göndermeniz yeterli.
  • Hepsini üst üste değil tek tek çekmeniz ve kapları olanları ayrı olmayanları ayrı olarak bildirmeniz yeterlidir.

Ekibimiz size hemen dönüş yapacak ve ikinci el plak fiyatları ile ilgili teklifimizi sunacaktır. Teklifimiz sizin için de yeterli ise istediğiniz gün adresinizden alım yapılacaktır. Taş plak, Antika plak, 45 lik veya 33 lük yani long play satışlarınız için bizi hemen arayabilirsiniz.

İkinci El Plak Alanlar

İkinci El Plak Alanlar

2. El Plak Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Plak satmak istiyorum diyorsanız alım yapan firmalar bazı kriterlere göre size teklif sunacaktır. Bizi tercih etmeniz halinde en doğru fiyat teklifini alabilir, değerinde satış yapabilirsiniz.  Peki nedir bu kriterler, plak alan yerler neye göre fiyat verir?

  • Temiz olmasına, üzerinde çok fazla çizik olmamasına
  • Dış kabının olmasına
  • Kırık olmamasına
  • Hangi sanatçıya ait olduğuna
  • Sanatçının hangi albümü olduğuna
  • Yerli veya yabancı olmasına. İkinci el yerli plak daha değerlidir.
  • 33 lük, 45 lik, taş plak veya antika plak olmasına yani türüne göre

Yukarıdaki maddeler satış yapmak istediğinizde ilk dikkat edilecek hususlardır. Maddeler arasında belirttiğimiz taş plak ve antika plak her zaman rastlanmayacak, nadir bulunan türlerdir. Bazı müşterilerimiz ellerinde olan, biraz eski bir plak varsa bunun antika veya taş plak olduğu konusunda ısrar ediyorlar. Bu konuda ısrar etmemenizi ve bize güvenmenizi rica ederiz. Taş plak ülkemizde 60 yıldan fazladır üretilmemekte, her taş plak da değerli sayılmamaktadır.

Ülkemizde yabancı plak değil yerli plak daha çok tercih edilmektedir. En değerli yerli plak ve sanatçıları Cem Karaca, Barış Manço, Moğollar, Ajda Pekkan, Ahmet Kaya sayılabilir. Bu sanatçılarımız en çok talep görenlerdir.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Ekibimiz tüm İstanbul geneline hizmet vermekte, plak satmak istiyorum diyen herkese hizmet vermektedir. Plaklarınızı işi bilmeyenler gibi göz kararı, kilo ile almıyor tek tek inceliyor, en doğru fiyatı teklif ediyoruz. Plak alan yerler için bizi tercih etmeniz halinde en kaliteli hizmeti alabilir, bizi sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin
2021-05-06T11:50:00+03:0015 Şubat 2018|0 Yorum

Yorum Yap