Nanocell Tv Nedir

Nanocell Tv Nedir

Lg markasının 2019 yılında piyasaya sunduğu mükemmel görüş açısı ve renk kalitesi elde edilen Nanocell Televizyonlar kullanıcılardan geçer not aldı.. Teknoloji meraklıları tarafından tam not verilen bu cihazlar hakkında bilginiz var mı? Nanocell Tv nedir? Özellikleri nelerdir? Fiyatları ne seviyededir?

Bu sorular pek çok müşterimiz tarafından cevabı merak edilen sorulardır. Umut Spot olarak sizi bilgilendirmek, alacağınız yeni cihaz için fikirler vermek ve Nanocell Tv özelliklerini sıralamak istedik. Böylece fiyat performans değerlendirmesi yaparak kendiniz için en doğru cihazı seçebileceksiniz. İsterseniz hemen başlayalım.

Nanocell Ne Demek?

Nanocell milyarda bir demektir. Cell pek çoğumuzun bildiği gibi hücre demek. Nano ise milyarda bir anlamına gelir. Yani milyarda bir çaptaki hücrelerle ekrana görüntüler göndermek demektir. Hücre sayısı ve ekrana gönderilen görüntü sayısı ne kadar artarsa netlik de o oranda artar anlamına gelir. Daha fazla teknik detay vererek sizi sıkmak istemediğimiz için bundan sonraki satırlarda daha anlaşılır ve merak ettiğiniz aşamalara geçeceğiz.

Nanocell Tv Özellikleri Neler

Nanocell Tv Özellikleri Neler

Nanocell Televizyon Nedir?

Nanocell Tv ne demek derseniz bir görüntü kalitesinin adıdır deriz. Ürün led televizyon türündedir ama görüntü teknolojisi olarak Nano adı verilen teknoloji kullanılmıştır. Eğer böyle bir cihaz satın alırsanız hem aydınlık hem karanlık ortamlarda çok daha net ve birbirinden ayrılabilir renkler görebilirsiniz. Çünkü yukarıda söylediğimiz gibi görüntü çok sık hücreler tarafından ekrana aktarılır.

LG Nanocell Televizyon, panel üzerinde bulunan 1 nanometre ölçüsündeki nanopartiküller vasıtası ile soluk renkleri filtreleyerek daha canlı ve daha net renkler sunar. 4k televizyon ile bir görüntü izlediğinizde renkler sizin çok fark etmeyeceğiniz şekilde birbirine karışabilirken Nano cihazlarda asla böyle bir şey olmaz.

Üstün Özellikleri Nelerdir?

  • Cihazınızı hangi açıdan izlerseniz izleyin aynı kaliteyi yakalayabilirsiniz. Açınızı değiştirdikçe görüntü bozulmaz.
  • 4K cihazlara kıyasla çok daha canlı ve daha net görüntü verir.
  • Tam sıra karatma özelliği sunar ve bu sayede ışık süzmesi cihaz üzerinde en aza indirilir. Yeri gelmişken ışık süzmesi nedir sorusuna da cevap verelim. Görüntü üzerindeki ışığın dengesiz olarak dağılıp bazı noktalarda fazla toplanıp parlamasına denir.
  • İnce çerçevelidir ve kalınlığı çok azdır.

Nanocell TV nedir, özellikleri nelerdir balıklı yazımızda öğrenmek isteyeceğinizi düşündüğümüz bilgiler verdik. Asıl işimiz 2.el veya sıfır televizyon alım satımı olsa da müşterilerimize faydalı bilgiler vermeye gayret ediyoruz. İlginizi çekeceğini düşündüğümüz bir iki yazımızın linkini de aşağı ekliyoruz. Konu ile ilgili sormak istediğiniz sorular olursa aşağıdaki yorum kısmına yazarak cevap alabilirsiniz.

Bizi Takip Edin
2021-06-09T21:25:05+03:002 Haziran 2021|0 Yorum

Yorum Yap