Sıfır Led televizyon fiyatları öyle seviyelere geldi ki neredeyse bir araba parası. Özellikle 65 inch üzeri televizyonların sıfırları dudak uçuklatan cinsten. Ama insan yine de almak istiyor en azından sıfırına gücü yetmiyorsa temiz, sağlam ikinci el alabilmenin yollarını arıyor. Peki ikinci el televizyon alırken neye dikkat etmeli?

İkinci el televizyon alan yerler Bunun cevabı yazımızın devamında detaylı şekilde anlatılacaktır. Uzun yıllardır bu sektöre hizmet verdiğimiz, ikinci el led televizyon veya Qled televizyon alıp sattığımız için gerekli tüm bilgilere sahibiz. Ana başlıklar halinde ilerlersek daha da akılda kalıcı, kolay anlaşılır bir yazı olacaktır.

İkinci-El-Televizyon-Alirken-Nelere-Dikkat-Etmelisiniz

2.El Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

İkinci El Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

2.el televizyon almak herkesin tercih edeceği bir durum değildir. Kimisi fiyat avantajından dolayı almak isterken kimisi sıfırdan şaşmak istemez. Biz kullanılmış cihaz alarak bütçesini korumak isteyenler için faydalı bilgiler vermeye çalışacağız.

  • Öncelikle ikinci el led televizyon alanlar için bizimle iletişime geçebileceğinizi söylemek isteriz. Bu sayede kullanılmış temiz bir televizyon alabilir, kendi cihazınızı ikinci el olarak bize satabilirsiniz.
  • Alım yaparken dikkat etmeniz gereken ilk şey cihazın görüntü kalitesidir. Size seyir keyfi sağlayacak olan da budur. Ekranda kararma, gölge, çizgi, ölü piksel gibi sorunların olmaması gerekir.
  • Görüntüde problem olup olmadığını nasıl anlarsınız? Bunu anlamanın en kolay yolu YouTube girerek arama kısmına ”beyaz ekran” yazmaktır. Ekrana bembeyaz bir görüntü gelecek bu sayede kusurları görebileceksiniz. Eğer görüntüde siyah kararmalar, gölgeler, yanıp yanıp sönen küçük noktalar varsa satın almayın.
  • Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise ürünün daha önce tamir görüp görmediğidir. Satıcının da sizin de ürünün orijinal olup olmadığını anlamanız çok zor. En azından detaylara dikkat edebilirsiniz. Cihazın birleşme kısımlarındaki plastikleri inceleyebilir, zorlanma veya açılma var mı kontrol edebilirsiniz. Arkasındaki vidalarında eksik veya aşınma olup olmadığı da size ipucu verebilir.
  • Ürünün kumandasının olması, ayak standının olması, çerçevesinde çatlak olmaması da önemlidir. Kumandasının orijinal kumanda olması çok önemlidir. Aksi halde zamanla bozulabilir, temassızlık yaşanabilir.
  • Samsung, Lg, Toshiba, Panasonic, Sony, Philips, Arçelik, Grundig, Vestel gibi bilinen, kaliteli markaların ürünlerini tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bu markalar daha kaliteli malzeme ve ekran kullanmakta, bu da uzun süreli kullanım imkanı sunmaktadır.
  • Satıcı size ürünün garantisi olduğunu söyleyebilir, böyle bir durumda mutlaka faturasını isteyin. Veya ürünün seri numarasını kontrol edin. Bazı markaların üretim tarihini arkadaki etikette görebilirsiniz.
  • Biz firma olarak Küçükyalı Spotçular Çarşısı içindeki dükkanımızda faaliyet gösteriyoruz. Bizimle iletişime geçerek sıfır led televizyon veya ikinci el televizyon alabilir veya bize satabilirsiniz.

İkinci el televizyon alırken nelere dikkat etmelisiniz başlıklı yazımızda bildiğimiz detayları aktarmaya çalıştık. Ekibimiz yıllardır İstanbul Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası ilçelerine hizmet verdiği için bizi tereddüt etmeden haftanın 7 günü arayabilirsiniz. Bizi arayabilir sosyal medya hesaplarımızı takip ederek satışa sunduğumuz ürünleri görebilirsiniz.

Bizi Takip Edin
2024-01-23T21:27:49+03:0013 Şubat 2020|0 Yorum

Yorum Yap