Ev dekorasyon yaparken nelere dikkat edilmeli hem yeni evlenenlerin hem de evlerini yenileyenlerin en büyük sorunu. Ev en iyi nasıl dekore edilir, nelere dikkat edilmeli, ev dekorasyon tarzları nelerdir en çok merak edilen sorular. Bu konuları ne kadar merak ettiğinizi, doğru bilgi almak istediğinizi biliyoruz. Herkes bir uzmanla veya mimarla çalışamayabilir ama yazımızı okuyabilir 🙂

Eşyalarınızı, duvar boyasını, aksesuarları, objeleri seçerken doğru detaylara dikkat ederseniz bütçenizi de korumuş olursunuz. Aslında eviniz sizin kim olduğunuzun en somut göstergesidir. Dolayısıyla öncelikle kendi tarzınızı, beğenilerinizi, hoşlandığınız stili biliyorsanız gerisi hiç de zor değil. Bizim de yardımlarımızla kendinize harika bir ev dekore edebilirsiniz. Haydi başlayalım;

Ev-Dekorayonu-Yaparken-Nelere-Dikkat-Edilmesi-Gerekenler

Ev dekorayonu yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Ev Dekore Ederken Nelere Dikkat Etmeli?

Evinizi veya bir odanızı baştan aşağı dekore etmek demek işin içine pek çok unsur giriyor demektir. Dekorasyon işini tek başınıza yapabileceğiniz gibi arkadaşlarınızdan, sağdan soldan yardım da alabilirsiniz. Eviniz hayatınızın tam ortasında yer aldığı için kendinizi rahat hissedeceğiniz bir ortam oluşturmak en doğal hakkınız. İşte ev dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gerekenler

En Önemlisi Rahatlık

Kendinizi rahat hissetmeniz çok önemli. İnsanlar en büyük hatayı burada yaparak şıklık ile rahatlığı birbirine karıştırıp şıklığı tercih ediyorlar. Oysaki gününüzün büyük bir bölümünü geçireceğiniz yerin rahat olması gerekir. Ayrıca rahat olmak, şık olmamak demek değil. Yani işin başında ne yapıyoruz tercihimizi kendimizi kasacağımız değil rahat edeceğimiz eşyalardan yana kullanıyoruz.

Tarzınızı Belirleyin

Herkesin olduğu gibi sizin de beğenilerinizin meydana getirdiği bir tarzınız var. Tarzınızı eve yansıtarak ev dekorasyonu işinin büyük bir kısmını halletmiş olacaksınız. Göreceksiniz ki gerisi çorap söküğü gibi gelecek. Spor mu seviyorsunuz klasik mi, retro mu seviyorsunuz country mi? Eviniz küçükse daha minimal, sade eşyaları seçmenizi tavsiye edebiliriz. Böylece göz yoracak kalabalık bir eşya ordusunun içinde yaşamak zorunda kalmayacaksınız.

Ev-Dekore-Ederken-Ne-Yapilmali

Ev dekore ederken neler yapılmalı

Aydınlatma Çok Önemli

Evinizin, odanızın aydınlatması çok önemli. Çok parlak ışık seçerek gözlerinizi yormamalı dinlenme alanlarında sarı ışık, wc, çalışma odası, banyo gibi yerde daha dinamik olan beyaz ışığı seçebilirsiniz. Ayrıca eşyaları yerleştirirken evinize içeriden veya dışarıdan gelen ışığı kesmeyecek şekilde konumlandırmalısınız.

Renk Kombinasyonlarını Doğru Kullanın

Dinlenme yapacağınız odalarda pastel ve dingin renkleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Pastel renkteki duvar boyası ve ev eşyaları yatak odanızda uyku kalitenizi, salonda dinlenme sürenizi artıracaktır. Film izlerken, kitap okurken veya kendinizi yorgun hissettiğiniz akşamlarda lambader kullanmak da bir seçenek olabilir. Çok şık Ikea lambader modelleri için tıklayın

Dekoratif Ürünler Tercih Edebilirsiniz

Ev dekore ederken küçük aksesuarlar ve dekoratif ürünler enerjik hissetmenize yardımcı olacaktır. Modern tarzı tercih ederseniz vazolar, çerçeveler, küçük süsler işe yarayacaktır. Retro tarz ev dekorasyonu için saatler, posterler kullanılabilir. Country ev dekorasyonunda daha çok ahşap tarzı aksesuarlar tercih edilirken ne olursa olsun aşırıya kaçmamalısınız.

Ev-Dekorasyon-Fikirleri

Ev dekorasyon fikirleri

Sadece Duvarlar Değil Yerler ve Tavan Da Önemli

Evinizin ferah ve şık bir hal alması için zemin en az duvar kadar önemli. Herkes eşyaların oda içerisindeki konumuna, tarzına, renklerine bakarken zemin döşemesini unutabiliyor. Ama ne kadar önemli olduğunu iş bittikten sonra anlıyor. Bu sebeple ev dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gerekenler yazımızda bu detayı atlamayın. Beyaz, pastel ve naturel renkler daha dingin hissetmenize, yatak odasında doğru zemin ve tavan rengi sakin bir uyku çekmenize yardımcı olur.

Ev Eşyası Alışverişi Nereden Yapılmalı?

Sıfır ev eşyası alırken pek çok alternatif yer bulabilirsiniz. İstikbal, Bellona, Mudo, Ikea, Doğtaş, Mondi gibi markaların showrromları gezilebilir. Bu markaların dönemsel yaptığı indirimlerden de yararlanarak ihtiyaçlarınızı uygun fiyata halledebilirsiniz. Ya da Anadolu Yakası için Modoko mobilyacılar çarşısı Avrupa Yakası için Masko gezilebilir. Bu çarşılarda pek çok markayı bir arada bulabilir, fiyat karşılaştırmasını daha rahat yapabilirsiniz.

Spotçular Çarşısı Gezilebilir

2. el eşya almayı tercih eder misiniz? Sıfır mobilya fiyatları ile kıyaslanmayacak kadar uygun rakamlara eşya satın alabilirsiniz. İkinci el eşya alan yerler size pek çok marka ve modelde ikinci el koltuk takımı, yatak odası, yemek odası, deri koltuk, ofis mobilyası, bahçe mobilyası, aksesuar satın alabilirsiniz. Firmamızın da yer aldığı Küçükyalı Spotçular Çarşısı Anadolu Yakasının en alternatifli ikinci el eşya caddesidir.

 

 

 

Bizi Takip Edin
2024-03-01T23:37:19+03:0023 Şubat 2024|0 Yorum

Yorum Yap