Mini buzdolabı seçerken nelere dikkat edebiliriz ki küçük bir bir buzdolabı işte bütçemize göre alıp çıkalım diye düşünmeyin. Neticede para vereceksiniz. Bütçenizi en doğru şekilde kullanmayı istemez misiniz? O halde mini buzdolabı almak istiyorum diyen herkesin alışverişe çıkmadan önce bilmesi gerekenlere bir göz atın deriz. Böylece aldıktan sonra pişman olma ihtimalinizi ortadan aldırmış olursunuz.

Mini buzdolabı alanlar genelde fiyat performans üzerinden ilerleyerek seçim yaparlar. Biz uzun yıllardır beyaz eşya alım satım işleri ile ilgilendiğimiz için bu konuda size yardımcı olabiliriz. Nasıl mı? Merak etmeyin bilmeniz gereken detayları ana başlıklar haline getirip tek tek izah edeceğiz. İsterseniz hemen başlayalım.

Mini Buzdolabı Çeşitleri Nelerdir?

Mini buzdolabı da kendi içinde solo mini buzdolabı ve ankastre mini buzdolabı olarak 2 ye ayrılmaktadır. Her ne kadar kullanım amaçları aynı olsa da kullanım yerleri aynı olmayan bu aletleri kısaca tanımanızda fayda var.

Solo Mini Buzdolabı

Solo mini buzdolabı nedir derseniz aslında adı üzerinde kendi başına istediğiniz yerde kullanabileceğiniz ürün diyebiliriz. Mini buzdolabını farklı alan ve mekanlarda kullanabilirsiniz. Tek bir yere sabit olmadığı için fişini çıkarıp başka yere taşımanızda hiç bir engel yoktur. Birazdan anlatacağımız ankastre mini buzdolabı ile kıyaslandığında boyutları biraz daha fazladır. Ayrıca mini buzdolabı seçerken dikkat etmeniz gerekenler arasında ürünü koyacağınız yer de vardır. Dolabınız kapağını rahatlıkla açıp kapatabileceğiniz bir yerde durmalı.

Ankastre-Mini-Buzdolabi-Nedir

Ankastre olarak kullanılan mini buzdolabı

Ankastre Mini Buzdolabı

Yukarıda anlattığımız solo buzdolabına göre daha küçük boyutlara ve kullanım hacmine sahiptir. Gömme olarak kullanıldığı için sabitlendiği yerden taşınması çok zordur. Genelde mutfak veya salondaki bir mobilyanın içine monte edilen, böylece mobilyalar arasında uyumlu bir görüntü sunan ürünün monte edildiği yerde sağından ve solundan 1.5 cm yer bırakılması gerekir. Yeterli hava sirkülasyonunun sağlanması için bu aralık gereklidir.

Mini Buzdolabı Alırken Enerji Sınıfı Ne Olmalı?

Mini buzdolabı ses seviyesi büyük buzdolabına göre elbette daha az olur. Yine de açık alanda kullanacaksanız gece gündüz durmadan çalışacak olan bir cihazın sessiz olması önemlidir. Bunun için tasarruflu bir model seçmeniz hem bütçeniz hem de konforunuz için faydalı olacaktır.

Bildiğiniz gibi A sınıfı enerji verimliliği en yüksek sınıf olurken G en fazla enerji tüketen sınıftır. Buna göre siz mini buzdolabı seçerken dikkat edilmesi gerekenler konusunda A sınıfı mini buzdolabı fiyatları üzerinden ilerlemeli, seçiminizi buna göre yapmalısınız.

Kimsenin Önemsemediği Detay; İklimlendirme Sınıfı

Mini buzdolabı alırken iklimlendirme sınıfına göz atmanız da faydalı olacaktır. İklimlendirme sınıfı ne işe yarar? Ürünün elektrik tüketimi ile doğrudan ilişkisi olmasa da cihazınızı uzun ömürlü kullanabilmeniz için iklimlendirme sınıfı önemlidir. İklimlendirme sınıfı ve anlamları ile ilgili kısaca bilgiler verelim.

 1. SN İklim Sınıfı : Eğer mini buzdolabınızı 10° nin altına düşebilecek yerlerde kullanacaksanız bu sınıfı tercih etmelisiniz. +10° ila +32° arası kullanıma uygundur.
 2. N İklim Sınıfı : +16 ila +32° arasında kullanıma uygun olan mekanlarda bu iklim sınıfını kullanabilirsiniz. Klima olmayan, yüksek ısıların oluşabileceği yerlerde tercih edilmelidir.
 3. ST İklim Sınıfı : +16 ila +38° için uygundur. Özellikle yazları sıcak olan bölgelerde kullanılması tavsiye edilir.
 4. T İklim Sınıfı : +16 ila +43° arasında ısıya ulaşan tüm mekanlarda kullanılabilir.

Mini buzdolabı seçerken dikkat edilmesi gerekenler başlığımızda iklimlendirme sınıfı önemli bir yer tutmaktadır. Doğru ısı aralığını seçerseniz beyaz eşya kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Mini buzdolabı zaten küçük ve basit bir ürün. Dikkat ederek kullanırsanız dolabınızdan uzun yıllar faydalanabilirsiniz.

Mini-Buzdolabi-Alan-Yerler

Mini buzdolabı alan yerler

Mini Buzdolabı Alırken Ses Seviyesi Ne Olmalı?

Gece yatmaya hazırlanıyorsunuz içeriden sürekli vızıltı şeklinde bir ses geldiğini düşünsenize. Uyuyabilir misiniz? Ya da ofisinizde çalışıyorsunuz, tam konsantresiniz tar tar tar bir buzdolabı sesi gelmeye başlasa çıldırmaz mısınız? Elbette hoş olmaz. O halde mini buzdolabı seçerken dikkat edilmesi gerekenler listenize ses seviyesini de ekleyin. Peki ses seviyesi kaç desibel olmalı?

 • 10 dB nefes alma sesi
 • 20 dB yaprak sesi
 • 50 dB alçak sesle konuşma sesi
 • 60 dB eletrikli diş fırçası sesi
 • 70 dB elektrikli süpürge sesi
 • 70-90 dB yoğun trafik gürültüsü sesi

Sizin seçeceğiniz mini buzdolabı 50 dB den küçük olursa son derece rahat ve konforlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Mini buzdolabını özellikle 1+0 veya 1+1 dairelerde kullanacaksanız ses seviyesine mutlaka dikkat etmelisiniz.

Dikkat Edilmesi Gereken Genel Detaylar

Mini buzdolabı satın almadan önce hiçbir detayı önemsemez, nasıl olsa hepsi birbirinin aynısı diye düşünürsünüz. Ancak ürün beklediğiniz performansı vermeyince pişman olursunuz ama iş işten geçmiş olur. Bahsedeceğimiz püf noktalarını okuduğunuz zaman aslında ne kadar çok detay atladığınızı anlayacaksınız. Mini buzdolabı seçerken dikkat edilmesi gerekenler;

 • İç aydınlatma konusu önemli. Dolap için ışıklandırmanın yeterli olmasına dikkat edin. Bazı markalar tasarruf edebilmek için dolabın içine ışık koymuyor. Led aydınlatmalı olan modeller varsa onları tercih edin.
 • Kapı yönünün değiştirebilir olması önemli. Özellikle solo mini buzdolabı kullanacaksanız farklı yere taşımak isteyebilirsiniz. Gerekirse kapı yönünü değiştirebilirseniz sizin için önemli bir avantaj olur.
 • Fiyat performanslarına dikkat ederek cam raflı mini buzdolabı tercih edin. Cam raf hem sağlıklıdır hem de kolay temizlenir.
 • Mümkün olduğu kadar yerli markaları almaya gayret edin. Hem parçası uygun hem de servis ağı yaygın olur. Vestel, Arçelik, Beko, Altus, Regal, Sunny, Uğur gibi yerli markalarımız tüm ihtiyaçlarınızı görecektir.

Mini Buzdolabı Nerelerde Kullanılır?

Mini buzdolabı kullanım alanları çok yayagınlaşmaya başladı. Daha önceleri ofis ve iş yerlerinde çok kullanıldığı için Büro Buzdolabı olarak da isimlendirilen bu ürün şimdilerde kendisine yeni yerler buldu.

Özellikle karavan tatilciliğinin yaygınlaşması ile karavan sahipleri de kendilerine araçlarına mini buzdolabı satın alıyorlar. Karavancılar daha çok ankastre olarak tercih ettikleri bu ürünleri araç içinde işlevsel olarak kullanabilmektedir. Bir diğer kullanım alanı da teknelerdir. Böyle giderse mini buzdolabı hayatımızdaki yerini daha da artıracağa benziyor.

İkinci El Mini Buzdolabı Alanlar

Sıfır buzdolabı satın aldınız peki eskisini ne yapmayı düşünüyorsunuz? Ya da halihazırda kullandığınız mini buzdolabını elden çıkarmak istediniz. Böyle bir durumda 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzun whatsapp hattına ürünün fotoğraflarını gönderirseniz ekibimiz hemen dönüş yaparak satın alabileceğimiz rakamı iletecektir. Teklifimizi kabul etmeniz halinde dolabınız istediğiniz gün adresinizden nakit satın alınacaktır.

Yazımızda mini buzdolabı seçerken dikkat edilmesi gerekenler neler bunlardan bahsetmeye gayret ettik. Yıllardır ikinci el eşya alanlar veya ikinci el eşya alan yerler olarak hizmet veren firmamız satmak istediğiniz ikinci el mini buzdolabı modelleri için size fiyat teklifi verebilir. En ucuz mini buzdolabı hangisi, mini buzdolabı fiyatları neler gibi sorularınızın cevapları için hemen tıklayabilirsiniz.

 

 

Bizi Takip Edin
2023-11-13T23:25:02+03:0018 Ekim 2023|0 Yorum

Yorum Yap