Türkiye’ye değişik ve farklı mobilya anlayışını getiren Ikea, kullanışlı tasarımlarla gençlere hitap eden rengarenk ürünler üreterek evlerimizi, ofislerimizi farklılaştırmıştır. İsveç’li dev mobilya markası ürünlerini genellikle demonte halde, kutulanmış bir şekilde teslim etmekte böylece nakliye ve kurulum işlemlerini de kolaylaştırmaktadır.

İkea mobilya alanlar genelde küçük bir koliyi kollarının altına veya arabalarının arkasına koyunca içinden istedikleri ürünün çıkıp çıkmayacağı konusunda tereddütler yaşayabiliyor. Çünkü kutu çok hafif ve küçük geliyor ama açtığınız zaman adeta bir lego gibi birleştirmeye başlıyorsunuz. Sonunda istediğiniz Ikea sıfır mobilya karşınızda. Tabi demonte işlemini herkes yapamadığı için firma belirli bir ücret karşılığında size ekip göndererek montajda yardımcı oluyor.

İkinci El İkea Eşya Alanlar

İkinci El İkea Eşya Alanlar

Ikea Mobilya Satmak İstiyorum

2. ikinci el Ikea mobilya satmak zannettiğiniz kadar zor değil. Pek çok eşyası demonte olan markanın nasıl söküleceği ve kurulacağı konusunda yetenekli bir ekibe sahibiz. Belirli bir süre kullandığınız ancak size yetersiz geldiği için elden çıkarmak isteyeceğiniz 2. ikinci el Ikea koltuk, L koltuk, büfe, kitaplık, tv sehpası, berjer, elbise dolabı, masa sandalye, karyola, şifonyer gibi ürünler olabilir. Böyle bir düşünceniz varsa bizimle iletişim kurabilir, en kısa sürede çözüme ulaşabilirsiniz. Nasıl mı? Çok basit.

  • 0533 493 33 90 numaralı telefonumuza ürünlerin fotoğraflarını göndermekle başlayabilirsiniz.
  • Satacağınız ikinci el İkea mobilya resimlerini whatsapp üzerinden göndererek ekibimizden kısa sürede geri dönüş alabilirsiniz.
  • Arkadaşlarımız ürünleri ilk aşamadan fotoğraf üzerinden inceleyecek ve alabileceği fiyatı size bildirecektir.
  • Fiyat konusunda karşılıklı anlaşma sağlanırsa istediğiniz gün adresinizden alım yapılacaktır. İşte hepsi bu kadar.

Bildiğiniz üzere sıfır Ikea mobilya aldığınız zaman A kalite bir ürün almıyorsunuz. Hem fiyatı makul hem de kullanışlı olan bu mobilyaların mükemmel ürünler olduklarını söylemek zor. Bu yüzden beklenenden kısa süre içinde yıpranıp sorun çıkarabiliyorlar. Bu yüzden 2.el mobilya alanlar olarak alım yaparken bu detaylara dikkat ediyor, çok yıpranmış, deforme olmuş, artık kullanılmayacak durumda olan ürünleri alamıyoruz.

İkinci El Ikea Eşya Kime Satılır?

Kullanılmış Ikea eşyaları ikinci el eşya alan yerler ile görüşerek satabilirsiniz. Bu hem hızlı ve pratik bir yol olacak hem de size zahmet vermeyecektir. Umut Spot olarak ne tür mobilya satacak olursanız olun deneyimli ekibimiz hızlı şekilde demonte edecek ve nakliye aracımıza yükleyecektir. Ikea Kıvık, Söderhamn, Jokkmokk, Ektrop, Friheten, Hemnes, Holmsund, Vretstorp, Grönlid, Vimle, Havsta, Brimnes en popüler ve en çok satın alınan modellerdir.

Özellikle gençler, yeni evlenenler, küçük ve dar alanlarda yaşamak zorunda olanlar Ikea mobilya satın almayı tercih etmektedir. İnsanlar kalitesinden ziyade tasarımını çok beğendiği için buradan mobilya almaktadır. Elbette bir diğer satın alma sebepleri de Ikea mobilyaların çok pratik koliler içinde taşınabiliyor olmasıdır. Küçük bir kamyonete kocaman bir evin eşyasını sığdırabilirsiniz. Montajı zor olsa da Ikea montaj ekibi ile çalışırsanız kısa sürede küçük kolilerdeki eşyalar büyük bir evi doldurabilir.

Sizin satmak istediğiniz model yukarıda örnek verdiklerimizden biri olmasa da sorun değil. Bize göndereceğiniz fotoğrafları inceleyerek  eşyanızı alıp alamayacağımızı kısa sürede bildireceğiz. Böylelikle kısa sürede cevap almış, satıp satmama konusunda kararınızı vermiş olacaksınız.

Eşyalarınızı Neye Göre Fiyatlandırıyoruz?

Ikea eşya fiyatlandırması yaparken dikkat ettiğimiz belli başlı kriterler vardır. Çünkü koltuk, berjer, gardrop, şifonyer, elbise dolabı, köşe koltuk, L koltuk, masa sandalye, kitaplık, büfe, vitrin gibi eşyaların hepsi farklı ürünler olsa da ortak değerlendirme kriterleri vardır. Eşyaların;

  • Temiz olmasına
  • Sağlam olmasına
  • Yanık yırtık, leke gibi kusurları olmamasına
  • Kırık yerleri olmamasına dikkat ederiz.

Bazı Ikea eşya modelleri bir kere söküldükten sonra tekrar kurulması çok zor ürünler olabiliyor. Ekibimiz elinden geldiğince dikkatli olsa da dağılma kaçınılmaz olabiliyor. O yüzden çok yıpranmış durumda olan ürünleri maalesef satın alamıyoruz. Şöyle düşünün siz ikinci el eşya satan bir mağazaya gittiğinizde nasıl bir 2.el mobilya almak isterseniz biz de müşterilerimizden o temizlik ve kondisyondaki ürünleri almak isteriz.

Bize Ne Tür 2.El Mobilya Satabilirsiniz?

Bildiğiniz gibi Ikea markası pek çok farklı türden ürün ürettiği için buraya girdiğiniz zaman evinizi Adan Z ye döşeyebilmektesiniz. Peki bize ne satabilirsiniz? Hangi tür ürünleri satın alıyor, nelerle ilgileniyoruz? İkinci el ikea eşya satmak istiyorum ama ne alıyorsunuz bilmiyorum sorusunu cevaplayalım.

İkinci el İkea eşya alanlar olarak masa sandalye, koltuk, berjer, büfe, kitaplık, tv sehpası, bahçe mobilyası, elbise dolabı, ofis mobilyası, L koltuk, köşe koltuk gibi eşyaları satın alabiliyoruz. Bunlar ilk aklımıza gelen eşyalar olsa da farklı türden ürünleriniz varsa onlar için de bize fotoğraf atabilir, alıp alamayacağımız konusunda bilgi isteyebilirsiniz. Ekibimiz tüm İstanbul genelinde Anadolu Yakası veya Avrupa Yakası ayrımı yapmadan hizmet vermektedir.

Nakliye ve Ödeme Nasıl Yapılıyor?

İşin nakliye ve ödeme sorumluluğu tamamen ekibimize aittir. Umut Spot nakliye ve satın alma ekibi istediğiniz gün adresinize gelerek eşyalarınızı demonte hale getirip hızlı şekilde aracımıza yüklemektedir. Eşyalarınızın demonte edilmesi için gereken tüm alet edevatlar ve gerekli olan nakliye aracına sahibiz. Arkadaşlarımız size zahmet vermeden, yardımınızı talep etmeden çok kısa süre içinde işlerini profesyonelce yapacaktır.

Ödeme konusunda da sizi mağdur etmeden, üzmeden anlaştığımız rakamı takdim ediyor, fiyat düşürmek için gereksiz bahaneler üretmiyoruz. Ikea mobilya satmak için bizi tereddüt etmeden arayabilir, kısa sürede kullanılmış eşya satışı yapabilirsiniz. Ikea markasının 2. el eşyalarını sadece İstanbul içi satın alabiliyoruz. Malum diğer illerden alım yaparsak nakliye maliyetlerinin çok yüksek olması bizi ticari olarak kurtarmayacaktır. İstanbul ilçelerine Anadolu Yakası veya Avrupa Yakası ayrımı yapmadan hizmet verebiliyoruz. Bizi hiç çekinmeden arayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin
2024-01-28T22:31:01+03:0024 Eylül 2017|0 Yorum

Yorum Yap