Fatih ikinci el eşya alanlar ile ilgili bilmek, öğrenmek istediğiniz her şeyi yazımız içerisinde detaylı biçimde anlatacağız. 2.el eşya nasıl satılır, Fatih ikinci el eşya satış süreci nasıl ilerler, eşyalarımı yüksek fiyattan nasıl satabilirim gibi sorularınız da yanıt bulacak. İstanbul Avrupa Yakası ilçeleri içindeki en önemli, yoğun ilçelerden biri olan Fatih’in nüfusu 400 bin civarındadır ve gittikçe artmaktadır. Artan, gelişen ve sürekli hareket halinde olan nüfus da ev eşyası, ofis eşyası, bahçe mobilyası, antika, beyaz eşya gibi eşyaları alıp satmak istemektedir. Böyle bir durumda Umut Spot olarak biz devreye giriyor, insanlara bekledikleri, istedikleri hizmeti en iyi şekilde sağlıyoruz.

2.el eşya alan yerler insanların kullanmayı düşünmeyip elden çıkarmaya çalıştıkları eşyalarını nakit ödeme yaparak satın alırlar. Daha önce bir veya birden fazla eşyasını satmamış, eski eşya konusunda deneyimi olmayan eşya sahipleri bizi belediyelerle karıştırmakta, eşyalarını bedelsiz aldığımızı zannetmektedir. Tam tersi bizler artık yaşam alanlarınızı daraltan, sizin için fazlalık olan ürünlerden sizi kurtarıyor, bunlar için ücret ödüyor, nakliye ve taşımasını da kendimiz yapıyoruz.

Fatih ikinci el eşya alımı için sizlere nasıl bir fiyatlandırma yapıyor, nasıl bir yol izliyor? Aklınızda bu ve buna benzer pek çok soru olduğunu biliyoruz. Çünkü yıllardır bu işle meşgul oluyor, yüzlerce farklı insandan eşya alıyor, genelde hepsinden aynı soruları işitiyoruz. Umut Spot olarak ulaşabildiğimiz herkesin sorusunu cevaplıyor, yardımcı oluyor olsak da sorularına cevap bulamayanlar için faydalı bilgilerin yer aldığı, işimizi baştan sona anlatan bir yazı hazırladık. Sadece Fatih bölgesinden değil İstanbul Anadolu Yakası veya Avrupa Yakası ilçelerinden kullanılmış eşya satma sürecini detaylı şekilde izah edeceğiz.

Fatih-2-İkinci-El-Eşya-Alanlar

Fatih ikinci el beyaz eşya alanlar, Fatih spot eşya alanlar

Fatih 2. İkinci El Eşya Satışı İçin Ne Yapmalısınız?

2.el eşya satışı için ne yapmanız gerektiğini bu başlık altında kısaca anlatacağız. Aslında burada işin önemli bir kısmı bize düşüyor. Sizin yapmanız gereken sadece eşyalarınızın bir kaç fotoğrafını göndererek bize yardımcı olmaktır. Nasıl mı? Hemen anlatalım;

  • 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzun whatsapp hattına eşyalarınızın fotoğraflarını gönderebilirsiniz. Çok detaylı, ayrıntılı çekimlere gerek yok.
  • Arkadaşlarımız fotoğrafları gördükten sonra size hemen geri dönüş yapacak ve fiyat teklifimizi iletecektir.
  • Fiyat konusunda anlaşma sağlanmasının ardından istediğiniz gün Fatih ilçesinin neresinde olursanız olun adresinizden alım yapılacaktır.

Bu aşamada sizden ricamız eşyalarınızın kusurlu yerleri varsa bunları da bize bildirmenizdir. Mesela koltuk takımı satmak istiyorum diyerek bize ürünün fotoğraflarını gönderdiğinizde koltuğun yanık, yırtık, leke gibi kusurları varsa bunlara da fotoğraflarda yer vermenizi rica ediyoruz. Böylece doğru ve yerinde bir fiyat teklifi alabilirsiniz. Firmamız temiz, satılabilir ürünler tercih ettiği için çok yıpranmış veya satışa engel kusurları olan ürünleri almamaktadır. Bu kusurları baştan bilirsek satın alamayacağımızı baştan belirtir, iki taraf için de zaman kaybını ortadan kaldırmış oluruz.

Fiyat Teklifi Vermek İçin Neden Fotoğraf İstiyoruz?

Neden fotoğraf istediğimiz ile ilgili çok fazla soru geldiği için bu konuya da değinmek istedik. Bildiğiniz gibi İstanbul’da bir yerden bir başka yere gitmek saatlerimizi alabilmektedir. Günde onlarca farklı insandan ikinci el eşya satış talebi aldığımızı düşünürsek hepsine tek tek yetişmemizin mümkün olmayacağını takdir edersiniz. Yoğun trafik içinde saatler kaybetmektense Whatsapp veya email ile fotoğraf göndermeniz hem size hem de bize ciddi bir zaman kazandırmaktadır.

Eşyalarım Para Eder Mi, Neye Göre Fiyat Teklifi Veriyorsunuz?

Eşyalarınızın para edip etmediği zaten fotoğraflarını gönderdiğiniz zaman ekibimiz tarafından size söylenecektir. Maddi değeri olan, satın alabileceğimiz eşyalarınız için mümkün olan en yüksek fiyat teklifini sunmaya gayret ediyoruz. Peki ikinci el eşya neye göre değerlendirilir? Spotçular eşyalara fiyat verirken nelere dikkat eder?

Sağlam Olmasına

Arızalı, problemli olan ürünleri maalesef satın alamıyoruz. Özellikle buzdolabı, çamaşır makinesi, klima, bulaşık makinesi, televizyon, laptop gibi ürünlerin arızalı olmamasını isteriz. Bu ürünleri arızalı alıp tamir ettirerek satmayı benimsemiyoruz. Arızalı beyaz eşya nasıl değerlendirilir diyorsanız konu ile ilgili yazımızı okumak için tıklayabilirsiniz.

Temiz Olmasına

Temiz olan bir ürünün satın alınma ihtimali çok daha yüksektir. Modeli eski bile olsa tertemiz halde duran bir buzdolabı, yeni model ancak yıpranmış durumda olan bir buzdolabına göre daha caziptir. Örneğin sigara yanıkları olan, lekeli bir koltuk takımını satın almıyoruz. Çünkü bu tarz ürünleri hiç kimse satın evinde, iş yerinde, ofisinde veya bahçesinde alıp kullanmak istemez. Siz ister misiniz?

Modeline

 Temiz ve sağlam durumda olan ürünün modeli de çok önemlidir. Çok eski dönemlerden kalan, artık kimsenin tercih etmeyeceği modeldeki bir ürünü maalesef satın alamıyoruz. ”İkinci el ürün satıyoruz bir de size model mi beğendireceğiz” diye düşünmeyin. Biz bu işin ticaretini yapıyor, dolayısıyla bu işten para kazanıyor, satılabilir ürünleri almaya gayret ediyoruz.

Markasına

Satacağınız ürünün markası da fiyat ı olumlu yönde etkileyen faktörlerden biridir. Özellikle 2.el buzdolabı, çamaşır makinesi, mini buzdolabı, bulaşık makinesi, kurutma makinesi, klima, televizyon gibi ürünlerde marka çok önemli. Bosch, Samsung, Siemens, Vestel, Arçelik, Lg, Beko, Profilo, Philips, Sony gibi bilinen markaları daha yüksek fiyattan satın alabiliyoruz. Yeri gelmişken beyaz eşya almak isteyen müşterilerimiz için marka analizi yaptığımız yazımızı okumalarını tavsiye ederiz. Yazımızı okumak için tıklayabilirsiniz.

Koltuk takım, L koltuk, baza yatak, masa sandalye, elbise dolabı, şifonyer, sehpa, lamba, lambader, sürgülü dolap gibi eşyalarınızın da markası fiyatı artırır. İkea, Mondi, Doğtaş, Mudo Concept, Yataş, Enza, İstikbal, Bellona gibi markalar daha çok tercih edildiği için biz de alım yaparken buna dikkat ediyoruz.

Fatih-2.-İkinci-El-Eşya-Alan-Yerler

Fatih ikinci el mobilya alanlar, Fatih ikinci el koltuk alanlar

Ne Tür Eşyalar Alıyoruz, Bize Ne Satabilirsiniz?

Umut Spot olarak her türlü ikinci el eşyayı aldığımızı söyleyemeyiz. Bizim de uzmanlık ve ilgi alanımıza giren, sürekli alım satımını yaptığımız eşya grupları vardır ve genelde bunları satın alırız. Bildiğiniz gibi 2.el eşya dediğimiz zaman insanların aklına pek çok farklı ürün gelmektedir. Ne tür eşyalar satın aldığımızı aklınızda kalması için örneklerle anlatalım.

Fatih 2.el eşya alımı için beyaz eşya, buzdolabı, çamaşır makinesi, klima, televizyon, kurutma makinesi, baza yatak, koltuk takımı, L koltuk, elbise dolabı, masa sandalye, şifonyer gibi pek çok eşyanızı satın alıyoruz. Gördüğünüz gibi genelde günlük hayatınız içinde sık kullandığınız ürünlerden bahsediyoruz.

Bir de size aile büyüklerinizden kalmış olan veya sizin satın aldığınız ancak artık kullanmadığınız, antika olmasa da hala değeri olan ürünler var. Gümüş eşya, plak, el halısı, tablo, cam eşya, eski obje, madalyon, varaklı mobilya, klasik mobilya gibi eşyalarınızı da bize satabilirsiniz.

Nakliye ve Ödeme Nasıl Yapılıyor?

Son olarak eşyaların nakliyesi ve ödemesi konusuna değineceğiz. Fatih 2. ikinci el eşya alanlar için firmamızı tercih etmeniz halinde arkadaşlarımız istediğiniz gün ve saatte adresinizde olacak, kısa sürede alım işlemlerini gerçekleştirecektir.

Aksaray Mahallesi, Akşemsettin Mahallesi, Alemdar Mahallesi, Ali Kuşçu Mahallesi, Atikali Mahallesi, Atikali Mahallesi, Balabanağa Mahallesi, Ayvansaray Mahallesi, Balat Mahallesi, Binbirdirek Mahallesi, Cankurtaran Mahallesi, Beyazıt Mahallesi, Cerrahpaşa Mahallesi, Cibali Mahallesi, Demirtaş Mahallesi, Derviş Ali Mahallesi, Emin Sinan Mahallesi, Hacı Kadın Mahallesi, Haseki Sultan Mahallesi, Hırka-ı Şerif Mahallesi, Hobyar Mahallesi, Hoca Gıyasettin Mahallesi, Hocapaşa Mahallesi, İskenderpaşa Mahallesi, Kalenderhane Mahallesi, Karagümrük Mahallesi, Katip Kasım Mahallesi, Kemal Paşa Mahallesi, Koca Mustafa Paşa Mahallesi, Küçük Ayasofya Mahallesi, Mercan Mahallesi, Mesih Paşa Mahallesi, Mevlanakapı Mahallesi, Mimar Hayrettin Mahallesi, Molla Fenari Mahallesi, Molla Gürani Mahallesi, Molla Hüsrev Mahallesi, Muhsine Hatun Mahallesi, Nişanca Mahallesi, Rüstem Paşa Mahallesi, Saraç İshak Mahallesi, Seyyid Ömer Mahallesi, Silivri Kapı Mahallesi, Sultan Ahmet Mahallesi, Sururi Mahallesi, Süleyman Mahallesi, Sümbül Efendim Mahallesi, Şehremini Mahallesi, Şehsuvar Bey Mahallesi, Tahtakale Mahallesi, Taya Hatun Mahallesi, Topkapı Mahallesi, Yavuz Sinan Mahallesi, Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Yedikule Mahallesi, Zeyrek Mahallesi. Siz nerede olursanız olun nakliye ve taşıma ücretsizdir.

Ödeme ise istediğiniz şekilde nakit, eft veya havale ile yapılmaktadır. Ekibimiz haftanın 7 günü aralıksız, tüm İstanbul geneline hizmet vermektedir. Problem yaşamadan, zahmet çekmeden, kısa sürede 2.el eşya satmak için bizi hiç çekinmeden arayabilirsiniz.

 

Bizi Takip Edin
2022-07-24T15:34:18+03:0012 Haziran 2017|0 Yorum

Yorum Yap