Eşyalarını satmak isteyen pek çok insan Anadolu Yakası spotçular nerede, nasıl ulaşabilirim, ev eşyası satmak için ne yapabilirim gibi sorular soruyor. Doğru bilgiye ulaşmak isteyen ve  eşyalarını değerinde satmaya çalışan kullanıcıların tüm sorularını cevaplamaya gayret edeceğiz. Umut Spot olarak 20 yıla yakın süredir bu bölgeye hizmet veriyor, kullanıcıların nasıl bir hizmet beklediğini çok iyi biliyoruz.

 Anadolu Yakası Spotçular olarak Kadıköy, Maltepe, Ataşehir, Çekmeköy, Şile, Pendik, Üsküdar, Beykoz, Kartal, Tuzla, Sultanbeyli, Sarıgazi ilçelerinin tamamına sokak sokak, cadde cadde hizmet veriyoruz. Bizim için önemli olan mesafenin uzak veya yakın olması değil satmak istediğiniz eşyanın genel kondisyonu ve türüdür.

Ev eşyası satmak istiyorum diyorsunuz ama sürece nereden ve nasıl başlamanız gerektiği konusunda herhangi bir fikriniz var mı? İsterseniz ne yapmanız gerektiği konusunda tüm bilgileri ana başlıklar halinde sıralayalım ve soru cevap şeklinde gidelim.

Spot Eşya Nedir?

Aslında spot eşya demek sıfır eşya demektir. Spot denmesinin sebebi ise bayiide satılan fiyatın altında bir rakama satılıyor olmasıdır. Örneğin Arçelik sıfır buzdolabı fiyatı bayii de 30.000 TL ise spot piyasada aynı dolabı 26-27 bin civarında bulabilirsiniz. Bunun sebebi bayilerin ellerindeki fazla stoklu malları nakite çevirmek için alış fiyatının altında bir rakama spot piyasasına satmasından kaynaklanır. Ancak zamanla spot eşya piyasası durulduğu için bu firmalara 2.el eşya alım satım işlerine döndüğü için 2.elci olarak değil spotçu olarak anılmaya devam ettiler.

Spotçu Kimdir?

Basit bir tabirle yukarıda tanımını yaptığımız spot eşyaları alıp satan kişi veya kişilere de spotçu denir. Spotçular ne alır derseniz bunun cevabı çok uzun olabilir 🙂 Bizim piyasamızda genelde ev eşyası, beyaz eşya, ofis eşyası, bahçe mobilyası ve klasik eşya alınır. Yazımızın devamında konu ile ilgili daha detaylı bilgiler bulabileceksiniz.

İkinci El Eşya Satış Süreci Nasıl İşliyor?

2.el eşya satmak istiyorum diyerek ev eşyası veya ofis eşyası satmak isteyen herkesin bu süreci bilmesi faydalı olacaktır. Gözünüzde büyüteceğiniz, zahmet çekeceğiniz bir işlem değil. Siz başlatıyorsunuz gerisini biz bitiriyoruz. Nasıl mı? Şimdi detaylara girelim.

  • 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzun whatsapp hattına eşyalarınızın fotoğraflarını göndermeniz yeterli
  • Arkadaşlarımız gönderdiğiniz eşya fotoğraflarını inceledikten sonra size hemen dönüş yapacaktır.
  • Alabileceğimiz eşyalarınız varsa fiyat teklifimizi iletiriz.
  • Karşılıklı anlaşma sağlanması halinde istediğiniz gün adresinizden alım yaparız.

Gördüğünüz gibi bir kaç fotoğraf göndererek eşyalarınız için fiyat teklifi almanız mümkün. Unutmayın ki eşyalarınızı yüksek fiyattan satmak kadar iyi, kaliteli bir firmaya satmak da çok önemlidir.

Anadolu-Yakasi-Spotcular

Anadolu Yakası spotçular nerede, nasıl eşya satılır?

Spotçular Ne Alır?

Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, koltuk takımı, beyaz eşya, led televizyon, el halısı, plak, pikap, elektronik eşya, gümüş eşya, el dokuma halı, eski obje, klasik eşya gibi eşyalarınızı alıyoruz. Alımını yapabildiğimiz eşyalar elbette bunlarla sınırlı değil. Sizin eşyanız daha farklı türden bir ürün olabilir. Bunun için 0533 493 33 90 numaralı telefonumuz eşyalarınızın fotoğraflarını göndermeniz yeterli. Arkadaşlarımız hemen geri dönüş yapacak, fiyat teklifimizi iletecektir.

Fiyatı Neye Göre Belirliyoruz?

İkinci el eşya fiyatları nasıl belirlenir, neye göre fiyat veriyorsunuz gibi soruları çok fazla duyuyoruz. Gerçek şu ki fiyatlandırma işlemi her eşyanın türüne göre farklılık göstermektedir. İkinci el beyaz eşya alımında farklı, el halısı alımında farklı, gümüş eşya alımı için farklı detaylara dikkat etsek de genelde temizlik, sağlamlık ve yeniye yakın olma durumlar gözetilerek fiyatlandırma yapılır. Kısaca maddeleyelim.

  • Eşyalarınızın temizliğine
  • Sağlam olmasına
  • Satılabilir olmasına
  • Markasına
  • Modeline
  • Renk ve desenlerine bakarak fiyatlandırırız.

Aslında siz evinizde nasıl bir eşya görmek isterseniz biz de müşterilerimizden o şekilde alım yaparız. Kimse kir pas içinde, kullanım ömrü bitmiş eşyaları almak istemez. Bu yüzden mümkün olduğunca temiz ve kaliteli ikinci el eşya almaya gayret ederiz.

Her Eşyayı Alıyor Muyuz?

Maalesef böyle bir şey mümkün değil. İkinci el eşya alımı yaparken spotçular satılabilecek durumda ve modelde olan eşyaları almak ister. Model olarak günümüz şartlarına uygun, insanların tercih edebileceği, dükkanımızda satabileceğimiz yeni veya yeniye yakın ürünleri alabiliyoruz. Şöyle bir düşünün demode durumda olan, yıpranmış, kimsenin bahçesinde, evinde, iş yerinde kullanmak istemeyeceği ürünü siz olsanız kullanır mısınız? Cevabınız hayır olduğu için maalesef biz de 2.el eşya alırken seçerek alım yapıyoruz.

Nakliye ve Taşıma Nasıl Yapılıyor?

Nakliye işlemleri bizlere aittir. Taşıma, montaj veya demontaj işlemleri kendi aracımız ve elemanlarımız tarafından yapılmaktadır. İstediğiniz gün arkadaşlarımız alım için adresinizde olacaktır. Zaman konusunda titiz olan firmamız sizi kesinlikle bekletmeyecektir.

Ödeme Ne Zaman ve Nasıl Yapılıyor?

Eşyalarınızın alınıp araca yüklenmesinin ardından anlaştığımız fiyattan ödeme yapabiliriz. Ödemeyi ister nakit ister eft ister havale şeklinde alabilirsiniz. Ekibimiz anlaştığımız tutar üzerinden ödeme yapmakta, son dakika fiyat düşürmek için bahaneler üretmemektedir.

Umut Spot Nerede Faaliyet Gösteriyor?

Umut Spot olarak 15 yıldır Maltepe ilçesinin Küçükyalı semtinde aynı mağazada müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Küçükyalı Spotçular Çarşısı olarak da anılan yaklaşık 100 meslektaşımızın yer aldığı cadde üzerinde bulunan mağazamıza sizleri de bekleriz

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Anadolu Yakası spotçular arasından bizi tercih edebilir alacağınız kaliteli hizmetle kolay satış yapabilirsiniz. Zahmet çekmez, sorun yaşamaz, kötü sürprizlerle karşılaşmazsınız. Arkadaşlarımız zamanında adresinizde olacak, vakit kaybettirmeden, kısa sürede alım yapacaktır.

Whatsapp (0533 493 33 90) ya da email (umutspot@gmail.com) ile eşyalarınızın fotoğraflarını göndererek çok kısa sürede fiyat alabilirsiniz. Mümkün olan en yüksek fiyattan spot eşya ve eski eşya alışı için haftanın 7 günü sizlerin hizmetinizdeyiz. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek alımını yaptığımız eşyaları görebilirsiniz.

Bizi Takip Edin
2024-04-30T00:36:20+03:0015 Kasım 2017|0 Yorum

Yorum Yap