İkinci El Oled Televizyon Alanlar

İkinci El Oled Televizyon Alanlar

Daha Led televizyon veya Lcd televizyon arasındaki ayrımı yapamıyorken bir de Oled Televizyon çıktı. Bu hızlı gelişimi takip edememek insanı kimi zaman sinir etse de en iyisi bu süreci takip edip tanımak. Hal böyle olunca bizler de Oled tv kavramını sizlere öğretmek ve Oled tv ile led tv arasındaki fark nedir anlatmak istedik . Hem günümüzde teknoloji ile ne kadar küs kalabiliriz ki değil mi?

OLED TV NEDİR?

Öncelikle Oled Tv nedir? Bunu çok fiyakalı kavramlarla, teknolojik terimle anlatabiliriz aslında ama biz anlaşılabilir şekilde ifade etmek istiyoruz. Oled Tv’nin açılımı olan Organic Light Emitting Diode (Organik Işık Yayan Diyot) kelimelerinin baş harflerinin birleşmesinden oluşmuştur.

LED TV VE OLED TV FARKLI NEDİR?

  • Burada bahsedilen Organic, iki iletken arasındaki karbon film anlamındadır. Oled Tv nin Led Tv den en büyük farkı da burada ortaya çıkıyor. Oled tv de görüntü bu organik filmlerden elektrik akımının geçmesinden oluşur.
  • Yani Oled Tv de her piksel kendi rengini yayar, her renk için bir piksel yanar ki bu da Led televizyonlara göre çok daha parlak görüntü demektir. Çünkü Led Televizyon panellerinde piksellerin aydınlatılması için arkadan verilecek bir ışık aydınlatması gerekmektedir.
  • Eğer Televizyonu karanlık bir ortamda izlemeyi seviyorsanız Oled Tv size daha canlı renkler sunacakken aydınlık ortamlarda Led televizyon daha parlak renk verir. Bunun sebebi de bir üst sekmede yazdığımız çalışma prensibinden kaynaklanmaktadır.  Kafanızda şöyle bir canlandırın. Birinde her piksel üzerinden ayrı elektrik geçiyor ve ışık her pikselde ayrı şekilde kontrol ediliyor. Diğerinde arkadan verilen ışık ile aydınlanma sağlanıyor.
  • Bir detay daha verelim Oled paneller Led panellere göre hem çok daha incedir hem de daha az enerji harcar. Slim veya curve modeller iki teknolojide de yer almakta kullanılan yerlere şıklık katmaktadır.
  • Oled tv lerde renk kontrastı daha yoğun daha detaylıdır. Örneğin aynı stant üzerinde yan yana duran Led ve Oled Tv nin görüntülerine baktığınızda Oled lerde daha fazla detaya ve kontrasta rastlarsınız ki bu da seyir zevkini artırır.
  • Led Tv lerde maksimum 4K görüntü kalitesi sağlanmakta iken Oled cihazlarda 8K görüntü görüntü kalitesine ulaşılabilmektedir.
  • Bir diğer farklılık da izleme açısıdır. Oled lerde özellikle geniş, büyük salonlarda daha rahat izleme açısı yakalarsınız. Hangi açıdan izlerseniz izleyin görüntü bozulmaz.
  • İlk çıktığı dönemlerde Oled televizyon panellerinin ömrünün kısa olduğu söylense de özellikle Lg ve Samsung firmalarının yıllardır geliştirdiği paneller sayesinde bu sorunun ortadan kalktığı söylenmektedir.
  • Oled Tv lerde elektrik tüketimi çok azdır fazla elektrik harcamaz. Çünkü arkadan sürekli aydınlatma gerektirmez ve ihtiyaç duyulmayan piksel kendini kapatır.
  • Elbette işin bir de ekonomik boyutu var. Oled Tv fiyatları Led tv fiyatları ile karşılaştırıldığında yüksek seviyelerdedir. O yüzden ihtiyacınız yoksa bütçenizi çok zorlamamanızı öneririz.
4K ve 8K Görüntü Kalitesi Farkı

4K ve 8K Görüntü Kalitesi Farkı

ESKİSİNİ BİZE SATABİLİRSİNİZ

Oled televizyon ile led televizyon arasındaki farklar nedir sorunuzun cevabını vermeye çalıştık. Oled teknolojisine geçtiniz ve eskisini satmak yapmak istiyorsanız ikinci el olarak bize satabilirsiniz. 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzun Whatsapp hattı üzerinden cihazın fotoğraflarını, marka ve model bilgilerini söylemeniz yeterli. İkinci el televizyon satmak istiyorum diyerek bizi arayan herkese mümkün olan en yüksek fiyatı teklif ediyoruz.

Arkadaşlarımız çok kısa süre içinde size fiyat teklifimizi iletecek, istediğiniz gün adresinizden alım yapacaktır. İstanbul genelinde aktif hizmet veren ekibimizi Facebook sayfamızdan da takip edebilir, aldığımız cihazların fotoğraflarını inceleyebilirsiniz. Size hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Bizi Takip Edin
2021-08-08T21:24:52+03:005 Ağustos 2017|0 Yorum

Yorum Yap