İkinci El Eşya Alanlar

İkinci El Eşya Alanlar aynı zamanda kullanılmış eşya satışı da yapmadaktadır. Bu dükkanlarda bulacağınız az kullanılmış temiz ürünler size önemli bir tasarruf ettirerek sıfır eşya almaktan kurtarabilir. Dolayısıyla Küçükyalı Spotçular Çarşısı gibi ikinci el eşya alan yerler bulunan mekanları gezmek faydalı olabilir.

Bu yazımızda neden ikinci el eşya sorusunu cevaplamaya çalışacağız. Bazılarımız ille de sıfır eşya almak istese de kullanılmış eşya alırken elde edeceğiniz fiyat avantajını da gözardı etmeyin deriz. Malumunuz hepimiz kocaman bir tüketim toplumunda yaşıyoruz. Temel tüketimden tutun da dayanıklı tüketim ürünlerine kadar ihtiyacımız olsun olmasın sürekli almak, tüketmek insanoğlunun en büyük alışkanlığı oldu. Tabi önemli olan buradaki tüketim gerekli bir tüketim mi yoksa israf mı? İhtiyaç ile israf arasında çok kalın bir çizgi olmasına rağmen çoğu zaman bu ayrımı yapamıyor ve israfa kaçıyoruz.

Umut Spot olarak yıllardır insanların evlerinden, iş yerlerinden, depo veya çatı katlarından eşya alımı yapıyoruz. İşimizi yaparken birbirinden güzel, kıymetli eşyaların kısa sürede yıprandığını, deforme olduğunu veya değerini yitirdiğini gördük. Müşterilerimizi aydınlatmak, farklı fikirler sunmak ve bakış açılarını değiştirmek için kısa bir yazı hazırlayarak kendilerine neden ikinci el eşya satmalıyım veya almalıyım sorusunu sormalarını istedik.

Neden İkinci El Eşya Satmalıyım?

 • Zamanında satılmayan eşyalar değerini kaybedip deforme olur ve modeli eskir. İkinci el eşya alan yerler ilk önce bu detaylara bakarak fiyat teklifi vereceği için eşyanızın kıymeti durduğu yerde düşer.
 • Örneğin kullanılmış, artık ihtiyaç fazlası durumda olan bir buzdolabı üzerinden örnek verelim. Dolabınız durup kullanılmadığı süre boyunca küflenir, içinde koku yapar ve motoru paslanır. Bu da performansını, satın alınma ihtimalini dolayısıyla da değerini düşürür.
 • Kullanmadığınız ürünleri satarak küçük ya da büyük bir tasarruf elde edebilir, bu tasarrufunuzu ihtiyacınız olan yerlerde kullanabilirsiniz.

İkinci El Eşya Nasıl Satılır?

 • 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzun whatsapp hattına eşyalarınızın fotoğraflarını göndermeniz yeterli.
 • Ekibimiz kısa bir inceleme yaptıktan sonra size dönüş sağlayacak ve fiyat teklifini iletecektir.
 • Fiyat konusunda anlaşma sağlanması halinde istediğiniz gün adresinizden alım yapılır.
 • Eğer bizim alamayacağımız türde ve durumda olan eşyalarınız varsa bunun için olumsuz cevap vermek zorunda kalıyoruz.
 • Eşyalarımı nasıl nakite çevirebilirim başlıklı yazımıza göz atarsanız eski eşya satma konusuna daha sıcak bakabilirsiniz.
 • Ayrıca insanların en çok çekindikleri konuya da değinmeden geçmeyelim. İster alın ister satın işin nakliye, taşıma ve yüklemesi tamamen bize aittir. Firmamız size hiçbir zahmet yüklemeyecek, herhangi bir bedel talep etmeyecektir.

Neden Kullanılmış Eşya Almalısınız?

 • İlk sebebi tabi ki tasarruf amaçlıdır. Biraz araştırma yaptığınızda sıfır eşya için ödeyeceğiniz fiyatın çok daha altına ihtiyacınızı giderebileceğinizi göreceksiniz.
 • Özellikle Küçükyalı Spotçular Çarşısı içinde bulunan dükkanları gezerek 100 e yakından dükkandan birinde mutlaka aradığınızı bulabilirsiniz. Firmamız Umut Spot da burada yer almaktadır. Yol tarifi almak isterseniz tıklayabilirsiniz.
 • 2.el, eski veya kullanılmış dediysek aklınıza hemen deforme olmuş ürünler gelmesin. Çok kısa süre kullanılmış, çeşitli sebeplerden dolayı elden çıkarılan ürünler de bulabilirsiniz. Örneğin garantisi devam eden led televizyon, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi ürünler mağaza fiyatının yarısı fiyatına satılabiliyor.

Aslında şu sıralar ikinci el  eşyanızı en değerli satabileceğiniz zamanlar. Eşyalarınızı satarak hem etrafınızda oluşan eşya kalabalığından kurtulur hem de ihtiyaç fazlası haline gelmiş bu eşyalarınızı paraya çevirmiş olursunuz.

Mobilya, beyaz eşya, elektronik eşya, fotoğraf makinesi, led televizyon, kitap, bahçe mobilyası, bilgisayar, cep telefonu, tablet bilgisayar, bisiklet, retro obje, ofis mobilyası aklınıza ne gelirse bizlere en azından whatsApp dan veya mail yoluyla resim atabilir bir ön fikir alabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesaplarımızı da takip ederek aldığımız eşyaları görebilir, bize ne satacağınızı daha rahat anlayabilirsiniz.

 

 

Bizi Takip Edin
2021-08-29T18:44:31+03:0018 Mart 2016|0 Yorum

Yorum Yap