Deri koltuğunuz var ve değeri hakkında bilgi sahibi olmak mı istiyorsunuz? Piyasada birbirine benzeyen şık, rahat ve dekoratif pek çok deri koltuk alınıp satılıyor. Siz de kendiniz için bir deri koltuk almak mı istiyorsunuz? Hangi koltuk gerçek deri, hangisi suni deri? Bunu tespit etmek için size bazı detayları anlatmak istiyoruz.

Gerçek deri koltuk anlama yöntemleri sayesinde satın almadan önce daha dikkatli olabilir, ya da sahip olduğunuz koltuğun değerini kendiniz belirleyebilirsiniz. Çünkü pek çok insan elindeki koltuğun derisinin değerini bilmediği için çok altında bir rakama satmaktadır.

Gercek-Deri-Koltuk-Nasil-Anlasilir

Gerçek deri koltuk nasıl anlaşılır

Gerçek Deri Koltuk Nasıl Anlaşılır?

Hakiki deri koltuk veya gerçek deri bir mobilya nasıl tespit edilir şimdi bundan bahsetmek istiyoruz. Evinizde bulunan deri olduğunu düşündüğünüz bir ürün gerçekten deri mi? Ya da bir yerden deri koltuk almak istiyorsunuz ama alacağınız ürün gerçekten deri mi? Anlatalım hemen;

Kokusu

Derinin kendisine has bir kokusu vardır. Cüzdan, kemer veya deri ceket kullandıysanız bu kokuya aşinasınızdır ve alacağınız koltuk gerçek deri ise koltuğa yaklaştığınız zaman bu kokuyu alırsınız. Ayrım yapabilmemin en kolay, kesin ve zahmetsiz yolu budur.

Dokusu

Gerçek deri her noktasında farklı bir dokuya sahiptir. Fabrika üretimi olmadığı için suni deri gibi her santimetresi aynı değildir.

Ateşe Tutun

Çoğumuzun bildiği bir diğer detayda ateşle gerçek derinin tutuşmayacağıdır. Suni deriye çakmak tuttuğunuz zaman yakabilirsiniz ancak gerçek deri yanmaz. Bu tekniği uygulamanıza hiçbir satıcı izin vermeyecektir elbette. Ancak yine de aklınızda bulunmasında fayda var.

Sağlamlık

Hakiki deri kopmaz. Hakiki bir deri parçası bulursanız koparmaya çalışın veya hakiki deri koltuk alacağınız zaman deriyi setçe çekin. Korkmayın eğer ürün gerçek deri ise o sertliği hissedeceksinizdir.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi özellikle ikinci el hakiki deri koltuk veya berjer gibi ürünler alacağınız zaman bu tekniklere ihtiyacınız olabilir. Çünkü hakiki deri chester koltuk veya berjer çok pahalı ürünlerdir ve tasarruf etmek amacı ile ikinci el olarak da alınabilir.

İkinci El Deri Koltuk Alanlar

Sahip olduğunuz ancak artık kullanmak istemediğiniz hakiki deri koltuğunuz için kısa sürede alım yapabiliriz. Eğer deri koltuk satmak istiyorum diyorsanız 0533 493 33 90 numaralı telefonumuz üzerinden bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsiniz.

İstanbul ilçelerinin tamamına Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası ayrımı yapmadan hizmet veren ekibimiz sizinle de titizlikle ilgilenecektir. Sahip olduğunuz ürünlerinizi

Bizi Takip Edin
2024-07-01T22:22:22+03:0029 Ağustos 2017|0 Yorum

Yorum Yap