Evinizde yapacağınız küçük dekorasyon değişiklikleri ile yaşan alanlarınızı ferahlatabilir, daha yaşanabilir mekanlar oluşturabilirsiniz. Alacağınız yeni eşyalarla da, elinizdekileri değerlendirerek de hiç beklemediğiniz kadar olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Dekorasyon önerileri veren yerler mobilya, ayna, puf, parke, konsol, lambader, berjer gibi tamamlayıcı ürünleri çok iyi kullanabilen firmalar olmalıdır ki size de hata yaptırmasın. Size evinizi baştan aşağı yenileyin, büyük paralar harcayın demiyoruz. Belki de ihtiyacınız olan eşyalar evinizin bir köşesinde kullanılmayı bekliyordur. Eğer yeni mobilya veya sıfır eşya alımı yapmak için alışverişe çıkmak üzereyseniz yazımız, bütçenizi kullanma konusunda size fikirler verecektir. İsterseniz hemen başlayalım.

Ev-Dekorasyon-Duvar-Renkleri

Ev dekorasyonu için duvar renkleri

Önce Duvarlardan Başlayın

İşe önce duvarlardan başlamak, doğru rengi seçmek işin ilk adımı olmalı. Sizi rahat hissettirecek, odanızda derinlik duygusu uyandıracak renkler diğer eşyalarınızın da daha şık görünmesini sağlayacaktır. Bakalım duvarınıza nasıl dokunuşlar yapabilirsiniz.

  • Örneğin 2023 ev dekorasyon fikirleri için duvar kağıtları önemli yer tutmaktadır. Çok karmaşık desenleri ve uyumsuz renklerin olmadığı sadece büyük desenli duvar kağıtları tercih edilebilir.
  • Özellikle gençlerin ev tasarım trendleri arayışında bu detayı seveceklerini düşünüyoruz. Salon duvarların veya yatağınızın başucunda aplik kullanabilirsiniz. Toplumumuzda aplik kullanımı yaygın olmasa da kullanılması halinde memnun kalacağınızı garanti edebiliriz.
  • Modern ev dekorasyonu önerileri başlığında genelde beyaz, bej, gri, taş rengi gibi nötr renkler tercih edilse de bazen baskın olan sarı, turkuaz, kırmızı gibi renkleri tercih edenler de olabiliyor.
  • Ev dekorasyonu için tavsiye edilen renkler açık lavanta rengi, koyu mavi, kırmızı, kahverengi şeklinde sıralanabilir.

Evinize girdiğinizde sizi boğucu, kasvetli duvarların karşıladığını düşünsenize! İnsan o eve girmek bile istemez ve hemen negatif düşüncelere kapılır, duvarlar üzerine üzerine gelir. O halde biraz araştırma yaparak doğru rengi veya duvar kağıdını seçebilirsiniz.

Ev-Dekorasyon-Onerileri-Aynalar

Eviniz için en iyi dekorasyon önerileri

Bu Başlığı Bekliyordunuz Değil Mi? Elbette Aynalar

Aynalar ferah bir evin olmazsa olmazıdır. Parlak veya cam yüzeyler eviniz içinde yansımalar oluşturacak bu da sizde genişlik algısı uyandıracaktır. Evinizde doğru konumlandırılmış ayaklı ayna veya cam orta sehpa tercih edebilirsiniz.

Evde ayna nasıl yerleştirilmeli? Doğru ya her yere, her köşeye ayna koymak olmaz. Ayna evde en çok antre ve banyolarda kullanılırken salonda kullanacağınız ayna dışardaki ışığı içeri yansıtacağı için mekandaki ışık seviyesini artıracaktır. Aynı zamanda dışarıdaki doğal güzellikleri de evinizin içine taşıyacak olan aynalar çok yukarı veya çok aşağı asılmamalıdır.

Perde-Dekorasyon-Fikirleri

Evinizde perde dekorasyon önerileri

Basit ve Sade Perdeler Kullanın

Yapılan ve farkına bile varılmayan en büyük hatalardan biri de perde seçimi ile pencerelerin tasarımıdır. Kalın ve içeriye ışık sokmayacak olan perdeler içeriyi karanlık bırakacaktır. İnce tül ve sade perdeler ferah bir salon demektir.

Eviniz için en iyi dekorasyon önerileri yazımızdaki sorulardan biri de perde seçimi nasıl yapılmalı, perde neye göre tercih edilmeli? Hem mahremiyetinizi koruyacak hem içeri yeterli ve dengeli ışık girişe müsaade edecek şeffaf tüller ve jaluziler kurtarıcınız olabilir. Bohem ve rustik ev tercihlerinde bronz, ahşap rustikleri kullanabilirsiniz.

Katlanabilir-Mobilya-Dekorasyon-Fikirleri

Ev dekorasyonu katlanabilir mobilya seçenekleri

Katlanabilir Mobilyalarla Kendinize Alan Açın

Eviniz için en iyi dekorasyon ürünleri başlığında katlanabilir mobilyalar önemli yer tutmaktadır. İnsanlar neden katlanabilir ürünler tercih ederler? Çünkü salonlarınızda, mutfaklarınızda, balkonlarınızda hatırı sayılır yer açacaktır.

Mesela balkonlar artık istenen ve ihtiyaca cevap verecek büyüklükte yapılmıyor. Dolayısıyla balkonda kahvaltı keyfi yapmak isterseniz ortaya kocaman bir masa koymak yerine katlanan minik bir masa daha kullanışlı olmaz mı?

Evinize misafir geldi diyelim. Peki onun yatırmak için koca koca koltuklar almak mı gerekir? En trend ev dekorasyon fikirleri içinden biri de katlanabilen berjerdir. Katlanabilen bir berjer alarak istediğiniz zaman yatak haline getirebilir, işiniz bittiğinde kapatıp tv koltuğu yapabilirsiniz.

Bitkileri Kullanmayı İhmal Etmeyin

Evinizde çiçeklere, bitkileri ve doğal malzemeleri eksik etmeyin. En iyi ev dekorasyon fikirleri neler diyenlere bitkileri mutlaka tavsiye ediyoruz. Evde bitki yetiştirmenin avantajı sizi yeni bir hayata sürüklemesidir. Bitkilerin bakımı, yetiştirilmesi, büyümesi gibi evreler meşguliyet ve sorumluluk duygularınızı diri tutacaktır.

Evde bitki nereye yerleştirilir, çiçekler evde nereye konur? Bitkileri evinize vuran ışığın açısına göre konumlandırmalısınız. Sukulent ve kaktüs gibi bitkiler daha fazla gün ışığı istedikleri için uzun süre güneş alan yerlere koyulabilir. Yüksek tavanlı bir eviniz varsa boyu uzun bitkiler kullanabilir, böylece daha geniş alan algısı uyandırabilirsiniz.

Eviniz-İcin-Tren-Dekorasyon-Fikirleri

Eviniz için tren dekorasyon önerileri

Etrafı Toparlayacak Raflar Kullanın

Etrafı toplayacak çözümleri nasıl üreteceksiniz, ne yapabilirsiniz? Bunun için ilk olarak duvar ve kapı üstü raflar aklımıza geliyor. Duvara veya kapı üstlerine koyacağınız raflar üzerine evinizdeki ufak tefek eşyalarınızı, kitap ve dergilerinizi dizebilirsiniz. Böylece etrafınızdaki dağınıklığı ortadan kaldıracak, kendiniz için daha fazla kullanılabilir alan sağlamış olacaksınız.

Köşe veya duvar rafları özellikle küçük evler için olmazsa olmaz ürünlerdir. Şık ve modern modeller seçerek hem evinizi güzelleştirebilir hem de son dönemlerde iyice daralan evlerinizi daha efektif kullanabilirsiniz.

İkinci El Eşyaları Deneyebilirsiniz

Eviniz için en iyi dekorasyon önerileri verirken bütçenizi de dengeli kullanmanızı tavsiye ederiz. Sıfır mobilya fiyatları ve dekorasyon ürünleri almış başını gitmiş durumda. Hal böyleyken uygun fiyatlı ürünler bulmak için ikinci el eşya alan yerler tercih edilebilir. Özellikle Küçükyalı Spotçular Çarşısı ziyaret edilerek birbirinden farklı koltuk, tablo, ayna, konsol, berjer, lambader, retro mobilya gibi eşyalar bulabilirsiniz.

Sıfır mobilya fiyatları çok yüksek rakamlara ulaştığı için 2.el Ikea mobilya, Mudo mobilya, Doğtaş, Yataş, İstikbal, Bellona, Mondi gibi pek çok markanın ürünlerini uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Gezip görmekte fayda var.

Sizin için verebileceğimiz öneriler şimdilik bu kadar. Evinizi dizayn etmeden önce bu tip yazıları okuyarak notlar alabilir, beğendiğiniz fikirleri tek tek uygulayabilirsiniz. Umarız istediğiniz, sade ve kullanışlı eve ulaşabilirsiniz 🙂

 

 

 

Bizi Takip Edin
2023-09-06T23:18:50+03:006 Eylül 2023|0 Yorum

Yorum Yap