Kurutmalı çamaşır makinesi yorumları dikkate alınarak alışveriş yapar, tercihinizi buna göre belirlerseniz sizin için daha faydalı olur. Bu doğrultuda en iyi kurutmalı çamaşır makinesini seçmek, kurutmalı çamaşır makinesi fiyatları araştırması yapmaktan geçer. Daha önce evlerde çok fazla yer bulamayan kurutma makineleri, kullanımı arttıkça banyolarda ve balkonlara alan daraltmaya başladılar. Zaten yeni yapılan evler günden güne küçülmekte kimseye geniş yaşam alanları kalmamaktadır. Yer daraldıkça insanlar kurutmalı çamaşır makinesi satın almayı tercih etmeye başladı.

Peki kurutmalı çamaşır makinesi alınır mı, kurutmalı çamaşır makinesi faydalı mı, hemen arıza yapar mı? Bu sorularla çok karılaşmaya başladığımız için müşterilerimize tatmin edici cevaplar vermek amacıyla yazımızı paylaşmak istedik. Çünkü kurutmalı çamaşır makinesi fiyatları aldı başını gidiyor, dolayısıyla verilen onca paranın karşılığını almanız için çok önemlidir. Bu eşyalardan kimi kullanıcılar çok memnunken kimileri çok şikayetçidir. Yazımızın devamında kurutmalı çamaşır makinesi ile ilgili tüm detayları vermeye gayret edeceğiz.

Kurutmali-Camasir-Makinesi-Kullanisli-Mi

Kurutmalı çamaşır makinesi satmak istiyorum, Kurutmalı çamaşır makinesi alınır mı?

Kurutmalı Çamaşır Makinesi Faydalı Yorumlar

Kurutmalı çamaşır makinesi yorumları kullanıcıların ürünü satın almasının ardından tek tek internete düşmektedir. Ürünü satın aldığınızda çok elektronik bir ürünle karşılaşacağınız için ilk etapta kullanırken zorlanabilirsiniz. Çünkü yıkama işlemi bittikten sonra sıkma ve kurutma işlemleri arka arkaya gelmekte, çok programları olan kafa karıştırmaktadır.

 • Evine hem yıkama hem kurutma yapabilen bir makine aldıysanız sizin için en büyük kolaylığı çamaşır asma derdinden kurtarıyor olmasıdır. Düşünsenize eski makineniz ne kadar yüksek devride sıkarsa sıksın çamaşırlarınızı asarak kurutmak zorunda kalıyordunuz. Daha sonra topla, katla, ütüle derken tüm gününüzü bu işlemlere ayırmak gerekiyordu. Yeni nesil 2022 model kurutmalı çamaşır makinesi modellerinde şok buharla ütü yapma özelliği de olduğu için size çok geniş bir zaman kazandırıyorlar.

İlginizi çekebilir ; 2022 Model Kurutmalı Çamaşır Makinesi Fiyatları

 • Özellikle öğrenciler ve bekar yaşayan erkekler için de kurutmalı çamaşır makinesi kullanmak çok büyük avantaj. Hem yıkama hem sıkma hem kurutma olduğu için süre 5-6 saatlere kadar çıkabiliyor. Ancak doğru zaman aralığı için makinenizi programlarsanız gece attığınız çamaşırları sabah makineden kurumuş şekilde çıkabilirsiniz.
 •  Kış aylarında kurutmalı çamaşır makinesi kullanmanın keyfi çok başka olur. Dışarıda kar mı yağıyor, yağmur mu yağıyor hiç önemsemezsiniz. Çünkü çamaşırlarınızı kurutmak için balkona asmak zorunda değilsiniz. Dolayısıyla gününüzü hatta haftanızı yağış durumuna göre değil istediğiniz gibi planlayabilirsiniz.
 • Bugünkü şartlarda yüksek yıkama kapasitesine sahip bir çamaşır makinesi alsanız ortalama 8-9 bin tl gibi bir bedel ödemeniz gerekecek. Kurutma makinesi için de 8-10 tl ödemeniz gerektiğini düşünürsek ikisini bir arada satın almak size ciddi bir fiyat avantajı sağlayacaktır.

Kurutmalı Çamaşır Makinesi Dezavantajlı Yorumlar

Her beyaz eşya grubunda olduğu gibi kurutmalı çamaşır makinesi de avantajlarının yanında dezavantajlar da getirebilir. Zaten bu ikisini kıyaslayarak faydası daha fazla ise ürünü satın almaya karar verirsiniz. Şimdi kullanıcıların bu tür makinelerle ilgili memnun kalmadıkları konuları ele alalım.

 • Öncelikle kurutma makinesi ve çamaşır makinesi bir cihazda birleştiği için ürün çok fazla program seçeneği sunuyor. Bu da hanımların kafasını karıştırıyor. Kullanmaya başladıkça mutlaka alışıyorsunuz ancak yine de programları öğrenip tam olarak alışmanız çok zaman alıyor.
 • Yıkama, sıkma ve kurutma derken bu süreç 5-6 saatleri buluyor. Düşünsenize evinize saatler boyu çalışan bir makine var. Bu hem sizi rahatsız eder hem de makinenin erken yıpranmasına neden olur. Bildiğiniz gibi beyaz eşya biraz da şans işidir. Başkası alır yıllarca kullanır bir şey olmaz ancak sizin başınıza talihsizlikler gelebilir. Kurutmalı çamaşır makinesi de böyle bir üründür. Çok fazla elektronik parçası olduğu için her an arıza çıkardı çıkaracak korkusuyla kullanırsınız.
 • Bazı markaların ürünlerinde özellikle ilk yıkamalarda makinenin içinde yanmış plastik kokusu tarzında kokular gelebiliyor. Zamanla bu koku gidiyor olsa da kalıcı bir iz bırakma ihtimali de var.
 • Hemen hemen her markanın çamaşır makinesini bulabilirsiniz ancak kurutmalı çamaşır makinesi üreten firma sayısı kısıtlı. Üretenler de kullanıcılar için çok fazla seçenek sunmuyor. Karar verme aşamasına geldiğinizde Samsung, Lg ve Hoover size daha fazla seçenek sunacaktır.
 • Kurutmalı çamaşır makinesi yorumları içinde en çok dinlediklerimizden biri de kapasiteleri ile ilgili olan kısmıdır. Yani makinenin yıkadığı kadar çamaşırı kurutamaması bu tür makineler için büyük bir dezavantaj. Örneğin 10 kg çamaşırı yıkayabiliyorsunuz ancak 7 kg olan kısmını kurutabiliyorsunuz. İçini biraz boşaltmanız gerekiyor.
 • Evcil hayvanı olan kullanıcıların pek çoğu kedi tüylerinin beklendiği gibi kolay toplanmadığından şikayetçi olmaktadır. İnsanlar yıkama ve kurutma sonrası kıyafetlerini giyip üzerlerindeki evcil hayvan tüylerini kendileri temizlemek zorunda kaldıklarını belirtiyorlar.
Kurutmali-Camasir-Makinesi-Yorumlari

Kurutmalı çamaşır makinesi hangi markadan alınır?

En Çok Tercih Edilen Kurutmalı Çamaşır Makinesi Markaları

Çok tercih edilen kurutmalı çamaşır makinesi markaları genelde Samsung, Lg, Miele, Bosch, Electrolüx, Siemens gibi markaların ürettiği modeller çok tercih edilmektedir. Sıfır beyaz eşya satın almak için yola çıktığınız zaman onlarca seçeneğiniz olsa da iş kurutmalı modeller almaya geldiğinde değişiyor. Çünkü her marka bu tür ürünler üretmeyi tercih etmiyor. Belirli bir teknolojiye ulaşmış olması, kurutma makinesi üretimini yıllardır yapıyor olması o markayı tercih etmeniz için size ipucu verebilir. İnternetten kısa bir araştırma yaparak en çok tercih edilen kurutmalı çamaşır makinesi modelleri hangi öğrenebilirsiniz.

Kurutmalı Çamaşır Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Alım yaparken dikkat etmeniz gereken unsurları göze alarak bütçenizi koruyabilir, gereksiz detaylar için ödeme yapmaktan kurtulabilirsiniz. İhtiyacınız değil isteklerinize veya ürünün görseline göre hareket ederek paranızı çöpe atmayın. İşte kurutmalı çamaşır makinesi yorumları doğrultusunda size tavsiye edeceğimiz detaylar.

 1. Kırışıklık önleyici
 2. Düşük desibel (Sessiz çalışma)
 3. NSF sertifikası (NSF; uluslararası hijyen vakfı demektir. Bu sertifika su ve gıda ürünlerinde hijyen koşullarının sağlandığını gösterir)
 4. Düşük enerji sarfiyatı
 5. Havalandırma özelliği
 6. Yıkama ve kurutma kapasitesi
 7. Ölçüler

Yeni binalarda çamaşır makinesi veya kurutmalı çamaşır makinesi için ayrılan bölmeler küçük olabiliyor. Dolayısıyla yeni beyaz eşya almadan önce size ayrılan yere sığabilecek bir makinesi almalısınız. Kurutmalı çamaşır makinelerinin kazanları büyük olduğu için size ayrılan yerin yeterli olup olmadığını önceden ölçmenizde fayda var. Bildiğiniz gibi 2022 kurutmalı çamaşır makinesi fiyatları çok yüksek seviyelerde. En ucuzunu alayım da işimi görsün yeter deseniz bile 14-15 bin tl bandına çıkmanız gerekiyor. Bu yüzden sadece satıcıların tavsiyelerini dinlememeli, alışverişe çıkmadan önce kendiniz de araştırma yapmalısınız.

6 En İyi Kurutmalı Çamaşır Makinesi Modelleri 2022

Yukarıda verdiğimiz bilgilerden de anlayacağınız gibi alışverişe çıktığınızda kurutmalı çamaşır makinesi modellerinin çok kısıtlı olduğunu göreceksiniz. Büyük küçük pek çok markanın her çeşitten beyaz eşya türünü ürettiğini ancak kurutmalı modellerin fazla olmadığını göreceksiniz. Bu yüzden size sunulan az seçenek arasından en iyisini seçmelisiniz. İyi olduğunu düşündüğümüz bir kaç model sunmak istiyoruz.

 • Electrolüx   EW8WN2168LW
 • Bosch           WDU28561TR
 • Samsung     WD12TP34DSH/AH
 • Lg                 F4V9BCP2EE
 • Arçelik        1060 YKMG
 • Siemens      WD14U561TR

Kurutmalı çamaşır makinesi yorumları neler, olumlu yorum mu fazla olumsuz yorum mu bunu görmeniz için detaylı bir yazı paylaştık. Bize soracak olursanız çok mecbur kalmadığınız sürece ayrı ayrı kullanmanızı tavsiye ederiz. Ancak çok ihtiyacım var diyorsanız biraz bütçenizi zorlayarak yüksek kapasiteli, sessiz çalışan, enerji tasarruflu bir model alın deriz. Eğer bütçemi zorlamak istemiyorum, fazla para harcama lüksüm yok diyorsanız yüksek kaliteli ikinci el kurutma makinesi ve çamaşır makinesi almak için bizi tercih edebilirsiniz. Ayrıca sıfırdan ev dizmek, 2.el temiz ev eşyası almak isterseniz de hizmetinizde olacağız. Yine de farklı sorularınız olursa ekibimizle iletişime geçerek aklınızdaki tüm soruları sormak için tıklayabilirsiniz

İlginizi Çekebilir:

Kurutmalı Çamaşır Makinesi Fiyatları 2022

Çamaşır Makinesi Neden Su Boşaltmaz?

Kurutmalı Çamaşır Makinesi Kullanışlı Mı?

Çamaşır Makinesi Sıkmaya Geçince Neden Ses Yapar?

 

 

 

 

Bizi Takip Edin
2023-02-13T21:46:19+03:0029 Haziran 2022|0 Yorum

Yorum Yap