Son zamanlarda kurutmalı çamaşır makinesi fiyatları müşterilerimiz tarafından çok merak edilip araştırılır oldu. Özellikle evlerin daralması, küçülmesi, balkonsuz ev anlayışının yaygınlaşması çamaşırların asılamamasına neden oldu. İnsanlar çamaşırlarını rahatça asıp kurutamadığı için evlerine ya kurutma makinesi almayı ya da kurutmalı çamaşır makinesi almayı tercih ediyorlar. Sadece evler için değil iş yerler, yurtlar, butik oteller gibi işletmeler de wash & dry yani yıkama ve kurutma mantığı ile çalışan makineleri kullanıyorlar.

Samsung, Lg, Arçelik, Beko, Siemens, Hoover gibi pek çok marka çeşitli yıkama ve kurutma kapasitesine sahip ürünler üretiyorlar. Bunların içinden kendi ihtiyacınıza göre bir model seçerek satın alabilirsiniz. Kurutmalı çamaşır makinesi fiyatları ürünün teknolojik özelliklerine, yıkama ve kurutma yöntemlerine, enerji sınıflarına göre değişmektedir. Umut Spot olarak piyasayı merak eden müşterilerimize sıfır kurutmalı çamaşır makinesi fiyatlarından bahsetmek istiyoruz. En iyi marka hangisi, hangisinin ne özelliği var, enerji sınıfları nedir? İsterseniz hemen başlayalım

İlginizi çekebilir; Kurutmalı çamaşır makinesi kullanışlı mı?

Kurutmali-Camasir-Makinesi-Fiyatlari-2022

Kurutmalı çamaşır makinesi alınır mı, Kurutmalı çamaşır makinesi pahalı mı

Samsung Kurutmalı Çamaşır Makinesi Fiyatları 2022

Samsung kurutmalı çamaşır makinesi konusunda piyasa liderlerinden biridir. Beyaz eşya ile ilgili yenikler söz konusu olduğunda sektörde akla gelen ilk markalardan olan Güney Kore firması 3 modeller karşımıza çıkmaktadır. 12 kg yıkama + 9 kg kurutma olan modeli en geniş kapasiteli olandır. Diğer ikisinde yıkama kapasitesi 10 ve 9 kg iken kurutma kapasitesi 6 kilogramdır. Üst iki modelinde smart things özelliği bulunmaktayken sadece birinde akıllı kapak yani sonradan çamaşır ekleme özelliği vardır.

Samsung kurutmalı çamaşır makinesi modellerinin en pahalısı 20 bin tl civarındadır. Diğer iki modelleri ise 17.500 tl ve 13.200 tl dir. Zaman zaman kampanyalar düzenleyen Samsung firmasını takip ederek ürünleri daha uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Bosch Kurutmalı Çamaşır Makinesi Fiyatları 2022

Bosch kurutmalı çamaşır makinesi kullanıcılar tarafından çok tercih edilen, sorunsuz çalışan, enerji sarfiyatı çok düşük olan ürünlerdir. Bosch sıfır beyaz eşya mağazasına girdiğiniz zaman bu ürünleri diğerlerinden kolayca ayırt edebilirsiniz. Çünkü Bosch bu ürünleri oldukça şık, bol ışıklı ve tuşlu şekilde tasarlamıştır. Sadece çamaşır makinesi değil buzdolabı, bulaşık makinesi, küçük ev aletleri, fırın gibi ürünlerde de tasarım harikası ürünler sunan Bosch en çok tercih edilen markalardandır.

Bosch markası kurutmalı çamaşır makinesi kategorisinde size Serie 4 ve Seire 6 olarak iki model sunmaktadır.  İki modelinde yıkama ve kurutma kapasiteleri aynıdır. Yıkaması 10 kurutması 6 kg olan makinelerin birbirlerinden farkları tambur büyüklükleri, enerji sınıfları ve kırışıklık önleme gibi detaylardır. Örneğin Serie 6 alırsanız tambur hacmi 63 litre iken Serie 4 alırsanız tambur hacmi 70 litredir. İkisinin arasında elbette bir fiyat farkı da var. Seri 4 tercih ederseniz 20.905 TL Serie 6 tercih ederseniz 22.992 Tl ödemeniz gerekir.

 

Lg Kurutmalı Çamaşır Makinesi Fiyatları 2022

Lg kurutmalı çamaşır makinesi üretiyor mu? Lg televizyon markası değil mi dediğinizi duyar gibiyiz. Pek çok kişiin bu markayı duyduğu zaman aklına beyaz eşya değil cep telefonu veya televizyon geliyor. Oysa ki kurutmalı çamaşır makinesi satın almak istiyorum diyen kullanıcılara en geniş seçeneği Lg markası sunmaktadır. Birbirinden gösterişli ve harika tasarıma sahip olan 5 farklı model sunan Lg, ürünlerinde oldukça fazla teknoloji kullanmış, hiçbir detayı atlamamıştır.

En yüksek yıkama kapasitesi 12 kg ike en düşük olanın 9 kg yıkamaktadır. Kurutma yükleri de en düşük olanları 5 kg kurutabilirken en yüksek kurutma gücü olan ise 8 kg kurutmaktadır. Ürünler arasındaki farklılıklar sizin de tahmin edebileceğiniz gibi teknolojik farklılıklardır. Bunları tek tek sayarak sizi sıkmak istemiyoruz. Lg kurutmalı çamaşır makinesi fiyatları ise en düşüğü 9 bin tl den başlayıp 12 bin ve 20 bin tl seviyelerine kadar çıkmaktadır.

Hoover Kurutmalı Çamaşır Makinesi Fiyatları 2022

Hoover kurutmalı çamaşır makinesi kullanıcılar tarafından çok fazla bilinmese de alanların genelde memnun olduğu bir marka. 1908 yılında Amerika’da kurulan firma ilk etapta süpürgeleriyle evlerde kendine yer bulmuş, insanların beğenisini ve güvenini kazanmıştır. Kurutmalı çamaşır makinesi üreten ender markalardan olan Hoover müşterileri için hiç de az olmayan, çok kullanışlı 3 model piyasaya sürmüştür.

En yüksek kapasiteli olan model 11 kg yıkama yaparken 9 kg da kurutma yapabilmektedir. Diğer modeller ise 10/6 ve 9/5 kg kapasitelere sahiptir. Ürünler arasında sıkma ve yıkama kapasiteleri dışında çok büyük bir farklılık görünmemektedir. 1400-1500 devir de sıkma yapabilen ürünler A sınıfı enerji tasarrufludur. 15-16 adet programları bulunan ürünlerin hepsi inverter motor ile üretilmiştir ve hepsi uzun ömürlüdür. Hoover kurutmalı çamaşır makinesi fiyatları 9000-12000 tl arasında değişen fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

Vestel Kurutmalı Çamaşır Makinesi Fiyatları 2022

Vestel, kurutmalı çamaşır makinesi söz konusu olduğunda tercih edilebilecek bir markadır. Diğer ithal markalara oranla çok daha cazip fiyatlar sunan milli markamız iki model kurutmalı çamaşır makinesi üretmektedir. İki ürünün birbirinden çok farklı özellikleri olmamakla birlikte biri beyaz diğeri siyahtır. İkisinin de yıkama kapasitesi 9 kg dır.

Vestel beyaz eşya aldığınız zaman kendi adınıza sağlayacağınız en büyük avantaj yaygın servis ağı ve fiyat seviyesidir. Ülkenin hemen hemen her ilçesinde servisi olan Vestel, kurutmalı çamaşır makinesi konusunda sizi mağdur etmeyecek bir markadır. A kalite ürünler üretmese de Vestel kurutmalı çamaşır makinesi ve diğer beyaz eşya modelleri tercih edilebilir.

Siemens Kurutmalı Çamaşır Makinesi Fiyatları 2022

Siemens kurutmalı çamaşır makinesi için 2 model arasından seçim yapmanız gerekir. Buzdolabı, çamaşır makinesi, klima, fırın, küçük ev aletleri, kurutma makinesi, bulaşık makinesi satın alan müşterilerin hemen hemen tamamı Siemens’ten memnun kalır. Çünkü yıllardır üstün Alman teknolojisini ülkemizde tüketicilerle buluşturan firma gerekli güven duygusunu kazandırmıştır.

İki modelden biri İQ 300 diğeri İQ 500 olarak adlandırılmıştır. İki modelin aynı anda bayii de bulunmama durumu olabilmektedir. İkisi de 10 kg yıkama 6 kg kurutma kapasitesine sahip olan ürünün 300 olan modelinin fiyatı 21.300 Tl iken 500 olan modeli 23.417 Tl den satışa sunulmaktadır. Siemens beyaz eşya aldığınız zaman gerek servis ağı gerekse yedek parça konusunda sıkıntı yaşamaz, aldığınız ürünleri uzun müddet kullanabilirsiniz.

Siemens-Kurutmali-Camasir-Makinesi

Beko Kurutmalı Çamaşır Makinesi Fiyatları 2022

Beko kurutmalı çamaşır makinesi satın almak, teknik özellikleri, yıkama programları, fiyat aralıkları göz önüne alındığında mantıklı bir tercih olacaktır. Arçelik ile birlikte Koç grubuna ait olan markanın servis ağı ve yedek parça avantajı diğer markalara oranla daha fazladır.

Beko 3 model kurutmalı çamaşır makinesi üretmektedir. 2 modeli 8 kg yıkarken 5 kg kurutma yapmakta, diğer model ise 9 kg yıkamakta ve 6 kg kurutma yapmaktadır. Enerji sınıfı, kurutma özellikleri, yıkama kapasitesi gibi detaylar düşünüldüğünde Beko marka ürünler sizin için yeterli olacaktır. Uygun olan modellerin fiyatları 12.650 ve 13.800 tl iken pahalı olan modelin fiyatı 14.320 Tl dir.

Yazımızda 2022 kurutmalı çamaşır makinesi fiyatları ile ilgili bilgileri sizin için toparladık. Evlerinde yeterli yer olmadığı için çamaşır makinesi ve kurutma makinesini ayrı ayrı almak istemeyen kullanıcılar için kurutmalı makine almak daha akıllıca olacaktır. Yazımıza göz atmak hangi markayı satın alacağınız ve ödeyeceğiniz tutarı görmek açısından çok faydalı olacaktır.

Kurutmalı Çamaşır Makinesi Yorumları

Çamaşır Makinesi Neden Su Boşaltmaz?

Kurutmalı Çamaşır Makinesi Kullanışlı Mı?

Çamaşır Makinesi Sıkmaya Geçince Neden Ses Yapar?

Bizi Takip Edin
2022-07-06T17:30:53+03:0015 Haziran 2022|0 Yorum

Yorum Yap