Ataşehir ikinci el eşya alanlar olarak size nasıl hizmet verdiğimiz, ne tür eşyalar aldığımız ve iş sürecimizin nasıl olduğu konusunda detaylı bilgiler vermek istiyoruz. Spot eşya nedir, ikinci el eşya alan yerler nasıl alım yapar, beyaz eşya satmak için ne yapmalıyım gibi sürekli sorduğunuz soruların cevaplarını da burada bulabileceksiniz. Umut Spot olarak uzun yıllardır kullanılmış eşya ile meşgul olduğumuz için neleri merak ettiğinizi çok iyi biliyor, bunları cevaplamak için yazımızı sizlerle paylaşıyoruz.

2.el eşya alan yerler için Ataşehir ilçesi çok önemli bir bölgedir. Hangi caddesinde, sokağında olursanız olun ilçenin her noktasına hizmet vermemiz mümkündür. İstanbul Anadolu Yakasının en seçkin semtlerinden birisi olan Ataşehir, son yıllarda inanılması zor bir gelişim göstermiştir. Sürekli göç alması, nüfusun gelişip yayılması ile birlikte bölgeden gelen ikinci el eşya satış talebi de artmış oldu. Ekspertiz ekibimizle birlikte bu aşamada devreye biz giriyor, taleplerini doğrultusunda eşyalarınızı inceliyor, fiyat teklifi veriyor, istediğiniz gün adresinizden nakit alım yapıyoruz.

Verdiğimiz hizmet esnasında pek çok müşterimizin daha önce eşya satmamış olduğunu, dolayısıyla da bazı tedirginlikler yaşadığını gördük. Öyle ki eşyalarını karşılıksız aldığımızı zannedenleri, sattıktan sonra ücretini ödeyeceğimizi düşünenleri bile gördük. Amacımız bu yanlış bilgileri düzeltmek ve insanların eşyalarını satmak istedikleri zaman doğru firma ile çalışıp en kaliteli hizmeti almalarını sağlamaktır.  Bu yüzden bir yazı hazırlayarak aklınızdaki soru işaretlerini kaldırmak ve bunların cevaplarını vermek istedik. Size eşyalarınızı nasıl satabileceğinizi, nasıl fiyat alabileceğinizi, ne tür eşyalar aldığımızı satır satır anlatacağız. Amacımız bizi tercih etmenizi ve daha bilinçli şekilde eşya satmanızı sağlamaktır. İsterseniz hemen başlayalım.

Atasehir-ikinci-El-Esya-Alanlar

Ataşehir ikinci el eşya alan yerler, Ataşehir spot eşya alanlar, Ataşehir ikinci el beyaz eşya alanlar

Ataşehir İkinci El Eşya Nasıl Satılır?

Eşyalarınızı nasıl satabileceğiniz konusu yazımızın ilk başlığıdır. Çünkü doğru şekilde başlarsanız tüm işlemler doğru şekilde ilerleyecektir. Gün içerisinde farklı farklı ilçelerden yüzlerce talep aldığımız için mümkün olduğunca hızlı hareket etmemiz gerekiyor. 2.el eşya satmak istiyorum diyen her müşterinin evine, ofisine veya iş yerine gidip ürünleri yerinde görerek fiyat teklifi vermemiz mümkün değildir. Peki ne yapacaksınız?

 • Her gelen talebi karşılamaya, eşyalarınızı fiyatlandırmaya özen gösteriyoruz. Bunun için zamanı etkin kullanmamız, trafikte vakit kaybetmememiz gerekiyor. Bunun için sizden eşyalarınızın fotoğraflarını göndermenizi istiyoruz.
 • 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzun whatsapp hattına eşyalarınızın fotoğraflarını göndermeniz yeterlidir.
 • Arkadaşlarımız gelen fotoğrafları inceledikten sonra size dönüş yapacak, olumlu veya olumsuz cevabımızı iletecektir.
 • Eğer eşyalarınız bizim alabileceğimiz türden ise Ataşehir ilçesindeki adresinizden istediğiniz gün alım yapabiliyoruz.

Sizin de gördüğünüz gibi eşyalarınızın kısa sürede satabilmenizin yolu bir kaç fotoğraf göndermekten ibarettir. Bu sayede önemli bir zaman tasarrufu sağlamış, hemen cevap almış ve eşyalarınızı satıp satmama konusunda hızlı karar vermiş olacaksınız.

Ne Tür 2. El Eşyalar Satın Alıyoruz?

Siz de hak verirsiniz ki her türlü 2.el eşya satın almamız mümkün değil. 2.el eşya dediğimiz zaman insanın aklına yüzlerce, binlerce farklı ürün gelse de bizim satın alabileceğimiz kısmı kısıtlıdır. Bunların neler olduğunu tek tek saymak mümkün olmasa da önemli bir kısmı hakkında örnekler verebiliriz. Satın alabileceğimiz 2.el eşya grubunu ikiye ayırmak istiyoruz;

 • Günlük hayatımız içinde kullandığımız, eskidiği zaman değiştirdiğimiz eşya grupları vardır. İkinci el beyaz eşya, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, klima, televizyon, ofis mobilyası, deri koltuk, bahçe mobilyası, koltuk takımı, L koltuk, masa sandalye, baza yatak ilk aklımıza gelen eşyalardır.
 • Bir de antika eşya kadar değerli olmasa da hala alıcısı olan, kıymetli eşyalar vardır. Gümüş obje, plak, varaklı mobilya, klasik mobilya, gümüş eşya, el halısı, Ladik halısı, Bünyan halısı, ipek halı, Sivas Cezaevi halısı, tablo gibi önemli pek çok eşyanızı da alabiliyoruz. Ataşehir ikinci el eşya alanlar olarak satmak isteyeceğiniz hemen hemen her ürünü değerinde fiyatlandırılabilecek uzman ekspertiz ekibiyle çalışmaktayız.

Satın aldığımız daha farklı yüzlerce eşya daha var ancak burada tek tek yazmamız mümkün olmadığı için sadece bir kısmını sizinle paylaşabildik. Yukarıda belirttiğimiz telefon numarasına satmak istediğiniz eşyaların fotoğraflarını gönderirseniz kısa sürede alıp alamayacağımız konusunda cevap ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

Atasehir-ikinci-El-Koltuk-Alanlar

Ataşehir ikinci el koltuk alan yerler, Ataşehir ikinci el mobilya alanlar, Ataşehir mobilya satmak istiyorum

Eşyalarınızı Neye Göre Fiyatlandırıyoruz?

Ataşehir ikinci el eşya alanlar eşyalarınızı belirli kriterlere göre değerlendirip fiyatlandırır. Bildiğiniz gibi biz bu işin ticaretini yapıyor, gelir elde edemeyeceğimiz ürünleri satın alamıyoruz. O halde eşyalarınızı satın alacak olan spotçu size neye göre fiyat verecek bunu anlatalım.

 • Eşyalarınızın temizliğine
 • Sağlam olup olmamasına
 • Markasına
 • Modeline
 • Renklerine
 • Teknik özelliklerine göre fiyat teklifi verilir.

Özellikle ikinci el beyaz eşya alanlar için ürünlerin çalışır durumda olması çok önemlidir. Arızalı, problemli, çalışmayan buzdolabı, çamaşır makinesi, klima, televizyon, bulaşık makinesi gibi ürünler nasıl değerlendirilir öğrenmek isterseniz tıklayabilirsiniz; Arızalı beyaz eşya nasıl değerlendirilir? 

 • Çok yıpranmış, artık bir başkasının satın alıp kullanmak istemeyeceği ürünleri bizim de satın almamız maalesef mümkün değil. Üzerinde yanık, yırtık veya lekeler olan bir koltuk takımını siz olsanız eviniz için almak ister misiniz? Elbette cevabınız hayır olacak. Sizin gibi başkaları da böyle kusurları olan eşyaları satın almak istemeyeceği için biz de olumsuz cevap veriyoruz. Bir eşyanın modeli eski olabilir ama temiz olması her şeyden önemlidir.
 • 2.el beyaz eşya ve televizyon alımlarında da ürünün markası ön plana çıkar. Samsung, Lg, Toshiba, Panasonic, Sony, Philips, Vestel marka 2.el led televizyon, Oled veya Qled televizyon diğerlerine göre daha yüksek fiyattan satın alınır. 2.el mobilya alanlar da Mudo Concept, İstikbal, Bellona, Ikea, Yataş, Enza gibi bilinen markaların koltuk takımı, bahçe mobilyası, L koltuk, elbise dolabı gibi ürünleri daha yüksek fiyattan alınır.

Nakliye ve Ödeme Nasıl Yapılıyor?

Nakliye ve ödeme müşterilerimizin istekleri doğrultusunda çok kısa süre içinde yapılmaktadır. Ataşehir ikinci el eşya alanlar arayışınızda bizi tercih etmeniz halinde ekibimizin ücretsiz nakliye hizmetinden yararlanabilirsiniz. Eşyalarınızın taşınması, araca yüklenmesi, demonte edilmesi gereken parçaların sökülmesi gibi işlemlerin tamamı kusursuz şekilde yapılacaktır. Yani tüm taşıma ve yükleme işlemleri boyunca sizden yardım talep edilmeyecek, işlemler ekibimiz tarafından halledilecektir. Eşyalarınız fazla da olsa bir iki parça da olsa yükleme yapabilecek kapasitede nakliye araçlarımız mevcuttur.

Aşık Veysel, Atatürk Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Esatpaşa Mahallesi, Ferhatpaşa Mahallesi, Fetih Mahallesi, İçerenköy Mahallesi, İnönü Mahallesi, Kayışdağı Mahallesi, Küçükbakkalköy, Mevlana Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Mustafa Kemal Mahallesi, Örnek Mahallesi, Yenisahra, Yeniçamlıca, Yenişehir mahallelerinin tamamına aynı gün hızlıca hizmet verebiliriz.

Şimdi sıra geldi ödeme konusunu aydınlatmaya. Satın aldığımız eşyaların ödemesi ise eft, havale veya nakit olarak sizin istediğiniz şekilde yapılacaktır. İkinci el eşya alanlar ne zaman ödeme yaparlar? Eşyaları aldıktan sonra mı almadan önce mi? Pek çok müşterimizden ikinci el buzdolabı, çamaşır makinesi, klima, televizyon gibi eşyaları alırken ödemeyi araca yüklemeden önce yapıyoruz. İnsanlar 2.el eşya satarken özellikle ödeme aşamasında çok tedirginlik yaşasalar da biz ödemeyi hemen yapıyoruz.

Ataşehir ikinci el eşya alanlar nerede, nasıl alım yaparlar, ne tür eşyalar satın alırlar gibi sorularınızın cevaplarını vermeye gayret ettik. Aklınıza takılan farklı konular ve sorular varsa bizimle iletişime geçerek iletebilirsiniz. Ekibimiz her gün hizmetinizde olacaktır.

Bizi Takip Edin
2023-06-08T23:43:43+03:0030 Mart 2015|1 Comment

Yorum Yap