Antika eşya satarken fiyat odaklı araştırma yapmanızı anlıyoruz. Ancak antika eşya alanlar arasından kimi tercih edeceğinize, hangi esnafla çalışacağınıza da önem vermelisiniz. Böylece eşyalarınızı değerinde satabilir, ürünlerinizi profesyonellere emanet edebilirsiniz.

Size ailenizden kalan, kıymetli olduğunu bildiğiniz veya kıymeti konusunda herhangi bir fikrinizin olmadığı eşyaları bizimle değerlendirebilirsiniz. Nasıl mı? Bizim amacımız da size bu konu ile ilgili detaylı bilgi vermek, eşyalarınızı nasıl değerinde satabileceğinizi anlatmaktır. Müşterilerimiz sürekli antika alan yerler nerede, antika kime satılır, antika ne alır, eşyalarım antika mı gibi sorular soruyor. Şimdi bunlara cevap verme zamanı. İsterseniz maddeler halinde ilerleyelim ki daha anlaşılır olsun.

Antika-Esya-Alanlar

Antika eşya alanlar

Antika Eşya Nasıl Satılır?

Biliyorsunuz ki antika eşya herkese satılmaz. Aksi halde eşyalarınız değerinin çok altında bir fiyata alıcı bulur. O halde antika kime satılır, nasıl satılır, nasıl bir süreç işler bundan da bahsedelim. Madde madde ilerlersek daha iyi anlaşılacaktır.

  • Bir eşyanın antika olup olmadığını ancak işi bilen kişiler anlayabilir. Bunun için antikacı sıfatı olan, tecrübe ve deneyim sahibi olan, piyasayı iyi takip eden kişilerle iletişime geçmelisiniz. Umut Spot olarak size hizmet vermeye talibiz.
  • Yapmanız gereken eşyalarınız ile ilgili ekibimize detaylı bilgi vermek ve adresinize davet ederek fiyatlandırma yapmamızı istemektir. Verdiğiniz bilgileri değerlendirecek olan arkadaşlarımız, eşyalarınız bizim alabileceğimiz türden ürünler ise bulunduğunuz adrese gelerek yerinde inceleme yapıyorlar.
  • Yaptığımız inceleme sonucunda size fiyat teklifimizi iletiyor, anlaşma sağlanmasının ardından ödememizi yaparak ürünü teslim alıyoruz. Sürecin bu kadar sorunsuz ve şeffaf devam edebilmesinin tek şartı güvenilir kişilerle çalışmanızdır.

Toplumumuzda özellikle antika eşya konusunda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak gibi bir durum söz konusudur. Bilgi sahibi olmayan kişilerin sözlerine itibar ederseniz değerli bir eşyanızı değerinin çok altında satabilirsiniz. Veya tam tersi bir durum da olabilir. Eski eşya, klasik eşya grubuna giren bir ürünü antika eşya zannederek değerinin çok üzerinden bir fiyat isteyip aylarca elinizde kalmasına sebep olabilirsiniz.

Ne Tür Eşyalar Alıyoruz?

Şimdi de ne tür eşyalar aldığımızdan bahsedelim. Antika eşya alanlar temiz, sağlam ve satılabilir olan ürünlerle ilgilenir. El halısı, gümüş eşya, eski obje, klasik mobilya, oymalı mobilya, aslan ayak mobilya, saat, eski kitap, avize, bahü, hat yazısı, tuğra, kılıç gibi pek çok eşya bizim uzmanlık alanımızdır.

Eşyalarım antika mı, eşyalarım değerli mi, eşyalarım kaç para eder gibi sorular kafanızı kurcalamasın. 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzu arayarak bizi adresinize davet edin ve tüm sorularınız için en doğru cevapları alın.

Fiyatlandırmayı Neye Göre Yapıyoruz?

Antika eşya alanlar her eşyayı türüne göre ayrı ayrı değerlendirir. El halısı için yöresine, dokumasına, desenlerine, gümüş eşya alınacağı zaman da ayar numarasına, ağırlığına bakılır. Plak alanlar eser sahibine, üründe çizikler olup olmamasına, kabının olmasına dikkat ederiz. Örnekler daha da artırılabilir ama sizi sıkmamak adına şimdilik burada bırakalım.

Bu kriterleri bilecek kişiler antikacı diyebileceğimiz kişilerdir. Uzun lafın kısası antika eşya satmak istiyorum diyen herkese tüm İstanbul genelinde ve çevre illerde hizmet veriyoruz. Bizi istediğiniz zaman arayabilir sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

 

 

Bizi Takip Edin
2024-03-15T21:29:33+03:0017 Haziran 2019|0 Yorum

Yorum Yap