2.-İkinci-El-Camasir-Makinesi-Alanlar

İkinci el çamaşır makinesi alan yerler, Spot çamaşır makinesi alanlar, çamaşır makinesi satmak istiyorum

2. ikinci el çamaşır makinesi alanlar yani spotçular olarak satmak istediğiniz makinelerinizi kısa süre içinde nakit alıyoruz. İkinci el çamaşır makinesi ne kadar eder, çamaşır makinesi kaça satılır, kullanılmış çamaşır makinesi nasıl satılır gibi sorularınız da yazımız içinde cevaplarını bulacak. Uzun yıllardır ikinci el beyaz eşya alım satım işi yaptığımız için müşterilerimizin neleri öğrenmek istediğini, hangi konular hakkında bilgi almak istediklerini çok iyi biliyoruz. Amacımız aklınızdaki soru işaretlerini giderip eşyalarınızı değerinde satmanıza yardımcı olmaktır.

Çamaşır makinesi satmak istiyorum ama  ne yapacağımı bilmiyorum diyorsanız hiç merak etmeyin süreci başından sonuna kadar detaylı şekilde izah edeceğiz. Daha önce herhangi bir eşyanızı satmadıysanız, tecrübeniz yoksa da bunu sorun etmeyin. Adım adım ilerleyecek, ana başlıklar halinde tüm sorularınızı cevaplayacağız.

2. İkinci El Çamaşır Makinesi Nasıl Satılır?

2. ikinci el çamaşır makinesi satmak için yapmanız gereken zannettiğiniz kadar zor bir iş değil. Evinizden dışarı bile çıkmadan, hiçbir zahmet çekmeden, makinenizin fotoğraflarını çekerek bize göndermeniz yeterlidir. 0533 493 33 90 numaralı telefonumuzun whatsapp hattına makinenizin fotoğraflarını gönderirseniz ekibimiz kısa sürede size dönüş yapacak, fiyat teklifimizi iletecektir. Teklifimizi kabul etmeniz halinde istediğiniz gün adresinizden alım yapılacaktır.

Makinenizi Alırken Nakliye ve Taşıma Nasıl Yapılıyor?

Ekibimiz satacağınız makinenin alımını yaparken sizden hiçbir nakliye veya taşıma ücreti talep etmemektedir. Ürün kaçıncı katta olursa ya da ne kadar ağır olursa olsun taşımasını yapacak arkadaşlarımız bulunmaktadır. Çamaşır makineniz adresinizden demonte edilirken ya da aracımıza yüklenirken size zahmet verilmezken tüm işlemler adresinize gelen ekibimiz tarafından yapılır.

2. İkinci El Çamaşır Makinesi Alanlar Neye Göre Fiyat Veriyor?

Elbette ki her çamaşır makinesinin aynı fiyattan satın alınmasını beklemek mantıklı değildir. Umut Spot olarak alım yaparken bazı kriterlere göre hareket ediyor, fiyat teklifimizi buna göre belirliyoruz. Peki nedir bu kriterler? Spotçular neye göre fiyat teklifi verir? İsterseniz adım adım ilerleyelim.

Ürünün Markasına Göre

2. ikinci el çamaşır makinesi alanlar için fiyat verirken en önemli kriter markadır. Arçelik, Beko, Vestel, Siemens, Bosch, Profilo, Altus, Regal gibi bilinen markaların ürünleri her zaman daha yüksek fiyat teklifi alır. Çünkü bu markaların ürünleri satın almak isteyenler tarafından daha çok tercih edilmekte, yani çabuk satılmaktadır.

Yıkama Kapasitesine Göre

Yıkama kapasitesi yüksek olan makineler daha yüksek fiyattan satın alınır. İnsanlar kıyafetlerine, giyimlerine önem verirler. Dolayısıyla giymek istedikleri elbiselerini kirli sepetinde değil dolaplarında görmek isterler. Bu yüzden tek seferde daha fazla çamaşır yıkamak önemlidir. 5 kg kapasiteli makine ile 10 kg kapasiteli makine fiyatı arasında elbette bariz bir fark olacaktır.

Modeline Göre 

Aynı marka ve aynı yıkama kapasitesine sahip olan makinelerin teknik özellikleri farklı olabilir. Daha üstün özellikleri olan ürünler daha yüksek fiyattan satın alınmaktadır. Örneğin 9 kg yıkama kapasitesine sahip iki makinenin birinde inverter motor diğerinde düz motor olabilir. Ya da birinde sonradan çamaşır ekleme özelliği varken diğerinde olmayabilir. Bu gibi farklı özellikleri makinenizi bir adım öne çıkarır ve teklif edilen rakam yükseltilir.

Yedek Parça ve Servis Ağına Göre

Yedek parça ve servis konusunda yerli beyaz eşya markaları bir adım önde olabiliyor. Satılan ikinci el çamaşır makinesi arıza bile yapsa yedek parçasını piyasadan uygun fiyata bulunabilmektedir. Özellikle Arçelik, Beko, Vesteli Regal, Altus, Seg gibi yerli  marka çamaşır makinelerinin pek çok Anadolu ilçesinde dahi yetkili servisi bulunmaktadır.

Sağlamlığına Göre

2. ikinci el çamaşır makinesi alanlar için en önemli kriterlerden biri de sağlam beyaz eşya satın almaktır. Arızalı, sorunlu, pas ve vuruklar içinde olan bir makineyi satın almak istemeyiz. Çünkü bu şekilde yıpranmış ürünlerin satışı çok zordur. Arızalı beyaz eşya alanlar genelde özel servislik yapan yerlerdir.

Spot Çamaşır Makinesi Ne Demektir?

Spot beyaz eşya veya spot çamaşır makinesi, hiç kullanılmamış sıfır ürün demektir. Spot ürün kullanılmamış, kutusu açılmamış, servis kurulumu yapılmamış ürün demektir. Mağazada gördüğünüz ürün ile spot ürün arasında fiyatı dışında hiçbir fark yoktur. Spot çamaşır makinesi bayide bulunan makineden daha uygun fiyatlıdır.

Spot eşya ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz tıklayabilirsiniz.

En Çok Satın Alınan 2. İkinci El Çamaşır Makinesi Markaları

Çok bilinen markaların yanı sıra fazla tanınmayan markaların makinelerini de satın alıyoruz. Bizi için önemli olanın temiz, sağlam ve kaliteli ürünler almak olduğunu belirtmiştik. Şimdi de en çok satın aldığımız markaların listesini sizinle paylaşacağız.

İkinci El Arçelik Çamaşır Makinesi

Arçelik markası sıfır beyaz eşya piyasasının liderlerinden olduğu gibi 2.el piyasasında da oldukça fazla alınıp satılmaktadır. Gerek ucuz yedek parça avantajı gerekse yaygın servis ağı sebebiyle müşterilerimizin ilk tercihi Arçelik ikinci el çamaşır makinesi olmaktadır.

İkinci El Bosch Çamaşır Makinesi

2. ikinci el Bosch çamaşır makinesi de tercih edilen markalardandır. Özellikle marka bağımlılığı olan kişiler Bosch çamaşır makinesi kalitesinden taviz vermemektedir. Eskiden yedek parçasını bulmakta zorlandığımız markanın artık böyle bir sorunu kalmadı. Ancak bu markanın yedek parçaları biraz daha pahalıdır.

Vestel İkinci El Çamaşır Makinesi

Pek çok kişinin Vestel beyaz eşya ile ilgili geçmişte sorunları olduğu için çamaşır makinesini alırken de çekinceleri olmaktadır. Ancak markanın son zamanlarda gösterdiği teknolojik gelişmeler sebebiyle markaya bakış olumlu yönde değişmektedir. Vestel en çok satın aldığımız markaların başında gelmektedir.

Beko İkinci El Çamaşır Makinesi

Koç grubu beyaz eşya markasının diğeri olan Beko da müşterilerimiz tarafından en çok tercih edilen markalardandır. Yedek parçasının her yerden elde edilebildiği Beko markasının servis ağı da tıpkı Arçelik gibi çok yaygındır. Beko sıfır çamaşır makineleri gerek dizaynları gerek teknik özellikleri açısından oldukça dikkat çekip tercih edilmektedir.

Altus, Regal İkinci El Çamaşır Makinesi

Altus markası Koç grubunun Regal ise Zorlu grubunun alt markasıdır. Yani Arçelik Beko’nun alt markası Altus, Vestel’in alt markası Regal’dir. Bu markaların yedek parça sorunu olmadığı gibi 54 cm ve 60 cm model buzdolapları da çok rağbet görmektedir.

Ariston İndesit İkinci El Çamaşır Makinesi

Ünlü İtalya beyaz eşya markası Ariston İndesit în pek çok modeli de ikinci el eşya alanlar tarafından yüksek fiyattan satın alınmaktadır. Markanın son dönemlerde çıkan buzdolabı, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi modelleri yüksek müşteri memnuniyeti sunmaktadır.

Hani Bölgelerden İkinci El Çamaşır Makinesi Alıyoruz?

Ekibimiz İstanbul’un her bölgesinden Anadolu Yakası veya Avrupa Yakası ayrımı yapmadan alım yapıyoruz. Anadolu Yakasından Maltepe, Ataşehir, Kadıköy, Üsküdar, Ümraniye, Pendik, Kartal Avrupa Yakasından da Bakırköy, Şişli, Beşiktaş, Sarıyer en çok alım yaptığımız ilçelerdir. Bu bölgelerde Residance ve toplu konut projeleri çok fazla olduğu için gelen talep sayısı da fazla olmaktadır.

Yazımızın sonuna geldiğimizde aklınızdaki tüm soru işaretlerini ortadan kaldırdığımızı umuyoruz. İkinci el çamaşır makinesi alanlar için bizi tercih ederek makinenizin fotoğraflarını göndererek fiyat teklifi alabilir, kısa sürede nakit satabilirsiniz. Profesyonel ekibimizle her gün hizmetinizdeyiz.

Sizin için faydalı olabilecek bazı yazılarımızın linklerini de aşağıya ekliyoruz.

Kurutmalı çamaşır makinesi kullanışlı mı?

Çamaşır makinesi sıkmada neden ses yapar?

Beyaz eşya alırken en çok yapılan 5 hata

Bizi Takip Edin
2022-11-16T21:01:02+03:0016 Kasım 2016|0 Yorum

Yorum Yap